Salon w większości domów jest najważniejszym pomieszczeniem w naszym mieszkaniu. Spędzamy tam najwięcej czasu. Niektórzy z nas czytają tam książkę relaksując się po pracy lub w weekend. Niektórzy oglądają swoje ulubione programy w telewizji lub oglądają filmy na kinie domowym. Bardzo ważne jest zatem, aby wybrać odpowiedni narożnik do naszego salonu. Dlaczego narożnik a nie kanapę? Narożnik przeważnie zajmuje mniej miejsca niż kanapa i dostarcza więcej miejsca dla nas na relaks.

Na co zwrócić uwagę?

Urządzając salon powinniśmy szczególną uwagę poświęcić na narożnik. Musi on spełniać swoje zadanie i odpowiednie funkcje jakich potrzebujemy. Dla niektórych z nas będą to praktyczne funkcje takie jak: miejsce do spania, łatwość w utrzymaniu w czystości. Dla innych ma być to elegancki mebel, który będzie wpasował się w wystrój naszego salonu. W zależności od tego co chcemy osiągnąć powinniśmy wybrać odpowiedni dla nas mebel. Dalej przedstawimy podstawowe kryteria, którymi powinniście posługiwać się przy wyborze narożnika.

Wielkość pomieszczenia a wielkość narożnika

Wielkość salonu jest bardzo ważna przy wyborze narożnika. Do małego pomieszczenia nie zakupimy dużego narożnika, bo zwyczajnie się nie zmieści. Do dużego pomieszczenie nie wybierzemy także małego narożnika, bo pozostawi on dużą ilość niewykorzystanej przestrzeni oraz będzie wyglądał lekko komicznie. Zatem jak widzicie dobrze jest zmierzyć nasz salon i wybrać odpowiedni mebel. Narożnik powinien dopasowywać się idealnie w kąt naszego salonu. Stąd powinniśmy pamiętać także o jego kształcie. Otóż narożniki w kształcie litery L są prawostronne lub lewostronne. Dobrym wyborem mogą być takie duże narożniki https://www.meblelargo.pl/duzy-naroznik,tag.html Narożnik powinien być odpowiednio skierowany. Szezlong, to jest ta część, na której można się wygodnie ułożyć, powinien być skierowany w kierunku telewizora lub stołu.

 Narożnik w salonie - na co zwrócić uwagę

Obicie - co i dla kogo

Osoby, które chcą, aby ich salon był elegancki i jaśniejszy, mogą wybrać narożniki z jasnym i eleganckim obiciem. Nie jest to bardzo praktyczne i raczej nie sprawdzi się dla rodzin z dziećmi lub zwierzętami. W takim przypadku powinno się wybrać praktyczne obicia, które łatwo się czyszczą. Istnieją narożniki, których obicie można zdejmować i prać. Można też wybrać mebel z obiciem ze skóry lub materiałem w ciemniejszym kolorze.

Narożnik rozkładany z funkcją spania

Niektóre narożniki na rynku posiadają dodatkową funkcję spania. Jest to przydatna funkcja dla dużej rodziny lub dla osób przyjmujących często gości. Taki narożnik po rozłożeniu może pomieścić dwie lub trzy osoby. Zazwyczaj posiadają one też dodatkowe pojemniki na pościel, kołdry i poduszki. W sklepach można też znaleźć narożnik w kształcie litery U. Może to być przydatne jeśli często więcej osób chce się wygodnie ułożyć w kącie na tej dłuższej części lub gdy odwiedza nas więcej gości, ponieważ taki narożnik pomieści więcej osób.

Podsumowanie

Narożnik odzwierciedla trochę nasz styl życia. Jeśli często spędzamy na nim czas i jest wysokie ryzyko zabrudzenia to powinniśmy wybrać narożnik z wygodnego i miękkiego materiału oraz z ciemnym obiciem. Jeżeli jednak nasz salon jest umeblowany w elegancki sposób to powinniśmy też dobrać odpowiedni narożnik, aby nie wyróżniał się spośród innych mebli.