Preparaty na łojotokowe zapalenie skóry – bezpieczeństwo stosowania

ŁZS to nadmierna aktywność gruczołów łojowych połączona z zakażeniem grzybem drożdżopodobnym Malassezia furfur. Dermatoza ma charakter nawrotowy i przewlekły. Zazwyczaj zmiany rumieniowo-złuszczające umiejscawiają się w miejscach, gdzie jest najwięcej łoju. Zawsze wymagany jest kontakt z dermatologiem, który pokieruje chorym oraz właściwa pielęgnacja, o czym niżej.

Co powinny zawierać dobre kosmetyki na ŁZS?

Przy tej chorobie warto wybierać sprawdzone skuteczne substancje. Twoje preparaty na łojotokowe zapalenie skóry powinny zawierać:

 • Pirokton olaminy – zabija bakterie i grzyby, zmiękcza zrogowaciały naskórek, likwiduje stany zapalne.

 • Glukonolakton – nawilża, regeneruje, łagodzi podrażnienia.

 • Ekstrakt z miłorzębu – łagodzi podrażnienia, reguluje prawidłowe mikrokrążenie, wzmacnia naczynia krwionośne, tonizuje.

 • Siarczek selenu – odkaża, działa grzybobójczo oraz bakteriobójczo.

 • Glinka biała – wykazuje właściwości kojące, jak również łagodzące. Ponadto uelastycznia i napina skóry. Świetnie oczyszcza.

 • Alantoina – złuszcza, nawilża, działa ochronnie.

 • Mleczko pszczele – zwiększa elastyczność skóry, normalizuje pracę gruczołów łojowych, odżywia, silnie nawilża.

 • Ichtiol – działa przeciwzapalnie, regeneruje, normalizuje proces wymiany naskórka. Zabija bakterie.

W przypadku gwałtownego pogorszenia się Twojej sytuacji, koniecznie zgłoś się do dermatologa, który może przepisać Ci lek, np. jako maść na łojotokowe zapalenie skóry
albo specjalny szampon na łojotokowe zapalenie skóry. Pamiętaj jednak, że stosuje się je tylko przez określony czas, wyznaczony przez specjalistę. Do codziennego użytku sprawdzają się natomiast emolienty na łojotokowe zapalenie skóry

Najwyższej jakości dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy Seborh od Verdelove

Najwyższej jakości dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy Seborh od Verdelove

Walcz z dermatozą i ubierz się w „pancerz ochronny”, jakim jest właściwa pielęgnacja emoliencyjna – Seborh:

 • Szampon na ŁZS Seborh przede wszystkim swoją siłę zawdzięcza między innymi siarczkowi selenu oraz piroktonowi olaminy, więc może poszczycić się działaniem przeciwgrzybiczym i nawilżającym. Co istotne niweluje nawet bardzo uciążliwy świąd!

 • Emulsja na ŁZS Seborh (do stosowania co drugi dzień, na zmianę z płynem) przez zawartość siarki i mocznika regeneruje, koi stany zapalne , likwiduje uczucie swędzenia.

 • Płyn na ŁZS Seborh (do stosowania co drugi dzień, na zmianę z emulsją) mocny w glukonolakton oraz ekstrakt z miłorzębu normalizuje wydzielanie łoju, działa złuszczająco, dzięki czemu redukuje zalegającą na skórze łuskę i łupież.

Kosmetyki na ŁZS Seborh od Verdelove skutecznie wpływają na likwidację wszystkie typowe objawy.

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry kupisz na:

https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lojotokowe-zapalenie-skory/

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry

Marka Verdelove – poszerz swoją wiedzę na jej temat

To polski producent kosmetyków, bazujących na naturalnych składnikach aktywnych. Marka tworzy wysokiej klasy preparaty do pielęgnacji skóry z różnymi problemami. Jesteśmy w ścisłej współpracy z dermatologami, a nasze produkty są po badaniach aplikacyjnych, potwierdzających ich są skuteczność oraz bezpieczeństwo. Dzięki temu właśnie nadają się do stosowania dla skóry zmienionej chorobowo, wrażliwej podrażnionej i podatnej na alergie. Tworząc składy staramy się korzystać ze sprawdzonych, wykorzystywanych od lat substancji. Dokonaj zakupów na stronie internetowej verdelove.pl.

Nasze specjalistyczne dermokosmetyki oraz kosmetyki VERDELOVE są dostępne również w internetowej drogerii MELISSA.

Nasze specjalistyczne dermokosmetyki oraz kosmetyki VERDELOVE