Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego przez policjantów 42-latka. Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem. Groził odpaleniem gazu i wysadzeniem mieszkania oraz pozbawieniem życia. Policjanci wdrożyli procedurę niebieskiej karty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chełmscy policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali 42-letniego mieszkańca Chełma. Funkcjonariusze ustalili, że będąc pod działaniem alkoholu od ponad roku znęcał się nad ojcem stosując przy tym przemoc psychiczną i fizyczną. Wielokrotnie groził mu pozbawieniem życia, wyzywał, szarpał i popychał. Niszczył przedmioty domowego użytku i groził wysadzeniem mieszkania przez odkręcenia gazu. W tej sytuacji funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty znęcania się nad ojcem. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż