Catering dietetyczny w Lublinie – dlaczego warto wybrać dostawcę z certyfikatami?

Szukając cateringu dietetycznego w Lublinie, zwracasz uwagę jedynie na cenę i przykładowe menu? Oba aspekty są ważne, ale nie należy zapominać również o bezpieczeństwie. Który catering dietetyczny w Lublinie dba o wysokie standardy, higienę i bezpieczeństwo? Sprawdź firmy, którym można zaufać.

Certyfikaty cateringu z dostawą do domu – jakich warto szukać?

Dietę pudełkową zamawiamy z zamiarem zadbania o własne zdrowie. Niestety na rynku pojawia się coraz więcej firm, które omijają restrykcyjne wytyczne bezpiecznego przygotowywania posiłków. Niektórzy zaczynają biznes w domowej kuchni. Nie daj się skusić niskiej cenie! Jeśli chcesz zadbać o zdrowie, musisz spożywać posiłki przygotowane w sterylnych warunkach.

Każda firma cateringowa powinna posiadać zezwolenie na działalność od inspektoratu sanitarnego. Na portalach ogłoszeniowych widać coraz więcej ofert dostarczania dietetycznych posiłków od prywatnych osób. Chociaż cena jest znacznie niższa, trudno liczyć na profesjonalne zbilansowanie składników i zachowanie pełnej higieny podczas kompletowania pudełek z jedzeniem.

Na stronie profesjonalnego cateringu dietetycznego znajdziesz wykaz posiadanych certyfikatów gwarantujących bezpieczeństwo żywności. Dobra firma gastronomiczna powinna spełniać standardy wyznaczane przez system HACCP. Obejmują one zasady transportu, przechowywania oraz odpowiedniej obróbki produktów spożywczych.

Należy poddawać lokal regularnym audytom, podczas których sprawdzane są: sterylność pomieszczeń i przyrządów kuchennych, temperatura w chłodniach czy działania pracowników podejmowane w celu zachowania bezpieczeństwa. Ważnym punktem są również cykliczne szkolenia nie tylko z zasad HACCP, ale również pozostałych systemów higieny i produkcji żywności – GMP i GHP. 

Gdzie znajdziesz catering dietetyczny z wykluczeniami?

Na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zwracają uwagę zwłaszcza osoby z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Zanieczyszczenie bezglutenowego posiłku kilkoma okruchami pieczywa z pszenicą może wywołać szereg dolegliwości, a nawet doprowadzić do wizyty w szpitalu. Dlatego jedną z zasad HACCP jest posiadanie oddzielnych stref do przygotowywania cateringu wykluczającego poszczególne produkty. 

Jadłospisy dobrego cateringu pudełkowego powinny być przygotowywane przez wyspecjalizowanych dietetyków, którzy wiedzą, jak dopasować menu do określonych potrzeb. W Lublinie taki catering dietetyczny znajdziesz na stronie: https://www.wygodnadieta.pl/catering-dietetyczny-lublin.

W ofercie znajdziesz nie tylko catering bezglutenowy, ale także posiłki bez laktozy, bez mięsa czy złożone z produktów o niskim indeksie glikemicznym.  

Czy jedzenie pudełkowe bez glutenu może być dobre?

Wykluczanie części produktów z diety bywa dużym wyrzeczeniem. Niektórzy nie mają wyboru ze względu na problemy zdrowotne. Dolegliwości wynikające z celiakii czy nietolerancji laktozy potrafią mocno dać w kość. Jednak choroba nie oznacza, że musisz pożegnać się ze smacznym jedzeniem!

Wystarczy znaleźć dietę pudełkową, w której bezpieczeństwo, doznania smakowe i zdrowie są równie ważne. Profesjonalni kucharze wiedzą, jak tworzyć przepisy przyjemne dla kubków smakowych i odpowiednie dla delikatnego układu pokarmowego. Rezygnacja z pszenicy, mięsa czy laktozy nie oznacza rezygnacji z wyśmienitego smaku. Właściwe produkty połączone w odpowiedni sposób zadowolą najbardziej wybrednych smakoszy.

Codzienny zestaw dietetycznych posiłków to niezwykła wygoda. Przed wyborem cateringu sprawdź posiadane przez firmę certyfikaty, a dowiesz się, czy jesteś w dobrych rękach.