Mieszkaniec gminy Ruda Huta stracił 2 tysiące złotych. Na jednym z portali internetowych wystawił do sprzedaży dziecięcy wózek. Osoba, która chciała go kupić przysłała w tym celu link do płatności, z którego pokrzywdzony skorzystał. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach.

Wczoraj do dyżurnego komendy zgłosił się 41-letni mieszkaniec gminy Ruda Huta, który poinformował o oszustwie internetowym. Z jego relacji wynikało, że wystawił na jednym z portali aukcyjnych do sprzedaży dziecięcy wózek. W tej sprawie nawiązała z nim kontakt osoba, która chciała go kupić. Zaproponowała formę zapłaty z wykorzystaniem linku, w którym pokrzywdzony podał dane swojej karty płatniczej. Po dokonaniu transakcji okazało się, że z jego konta wypłacone zostało 2 tysiące złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności przy ego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy dane z karty płatniczej i nie udostępniajmy innym kodów autoryzacyjnych do transakcji. 

komisarz Ewa Czyż