I Ogólnopolski Konkurs Organowy w Chełmie – nowa muzyczna odsłona miasta

Chełm szykuje się na wydarzenie, którego wcześniej tu nie było I Ogólnopolski Konkurs Organowy to propozycja dla wszystkich, którzy chcą posłuchać wyjątkowego brzmienia organów na żywo i poczuć atmosferę muzycznej rywalizacji na wysokim poziomie. Warto mieć ten termin zapisany w kalendarzu.
Kiedy i gdzie odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Organowy w Chełmie?
22 maja 2026 r. (piątek), godz. 08:00
ul. Hrubieszowska 102, 22-100 Chełm
Wstęp i bilety: w dostępnych informacjach nie podano ceny ani szczegółów dotyczących wejściówek.
Szczegóły I Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Chełmie
To będzie dzień skupiony wokół jednego z najbardziej efektownych instrumentów muzycznych. Konkurs organowy w takim wydaniu to nie tylko popisy techniczne, ale też dużo emocji, interpretacji i pięknych dźwięków, które potrafią naprawdę zrobić wrażenie
Dla jednych to świetna okazja, żeby zobaczyć młodych i utalentowanych muzyków w akcji, a dla innych po prostu ciekawy sposób na spędzenie poranka w niecodziennej oprawie. Brzmienie organów na żywo ma w sobie coś, czego nie da się porównać z żadnym innym instrumentem.
Co warto wiedzieć przed wydarzeniem?
To pierwsza ogólnopolska edycja konkursu organowego w Chełmie, więc sama ranga wydarzenia już przyciąga uwagę. Jeśli ktoś interesuje się muzyką klasyczną, organami albo po prostu lubi wydarzenia z klimatem, może tu znaleźć coś dla siebie
Miejsce przy ul. Hrubieszowskiej 102 jest podane jako punkt wydarzenia, więc to właśnie tam warto kierować się 22 maja rano.
Ostatnie Artykuły

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Książki dla dzieci i dorosłych. Startuje zbiórka z nagrodami dla KGW

Przerwy w dostawie wody w Kuliku i Dobromyślu podczas modernizacji sieci

Awantura w autobusie skończyła się śmiercią 64-latka w Chełmie

Rejestracja zwierząt pod lupą. Obowiązek sięga szerzej niż wielu myśli

Retro Fest szuka kapel z podwórkową duszą. W Chełmie rusza konkurs

Dwa srebra w jednym miesiącu. Okszowskie szczypiornistki napisały historię

MOPR w Chełmie przenosi dwa zespoły do głównego budynku przy Kolejowej

Freestyle, przeboje i majowy ukłon - ChDK szykuje koncert dla mam

„Konopielka” wraca na duży ekran - Chełm szykuje wieczór z klasą
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – 27. kolejka: Sparta Kazimierza Wielka – Chełmianka Chełm 0:2](/images/mecz/sparta-kazimierza-wielka-chelmianka-chelm-19042026-02-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – 27. kolejka: Sparta Kazimierza Wielka – Chełmianka Chełm 0:2

Mali piłkarze z powiatu chełmskiego walczyli o awans w Srebrzyszczu

Siatkarski memoriał w gminie Chełm znów wraca do szkolnych hal

