Turniej integracyjny Futbol Bez Barier zgromadzi osiem drużyn w Żółtańcach

FOT. Urząd Gminy Chełm
W sobotnie południe boisko w Żółtańcach zamieni się w miejsce święta sportu i integracji – krótkie mecze, głośne oklaski i zawodnicy, dla których rywalizacja jest przede wszystkim okazją do spotkania. Wydarzenie organizowane przez lokalne stowarzyszenia ma przypomnieć, że sport może łączyć bez względu na ograniczenia. Mieszkańcy Gminy Chełm i okolic zaproszeni są na to weekendowe popołudnie pełne emocji.
- Futbol Bez Barier rozgrywany systemem turniejowym na jednym boisku
- Patronat, organizatorzy i co to znaczy dla Chełma
Futbol Bez Barier rozgrywany systemem turniejowym na jednym boisku
Turniej eliminacyjny organizowany w ramach cyklu Puchar Polski 2026 w Futbolu Bez Barier odbędzie się w Żółtańcach. W zawodach startuje osiem drużyn reprezentujących środowiska opiekuńcze, warsztaty terapii zajęciowej oraz szkoły specjalne. Główne założenie imprezy to integracja przez sport i promowanie równości szans.
Uczestnicy:
- Jagiellonia I
- Talent Top Chełm
- SDŚ Sawin
- WTZ Wojsławice
- Jagiellonia II
- Talent Top Pokrówka
- WTZ Rejowiec
- WTZ Caritas
Harmonogram zawodów (przewidziany przebieg dnia):
- 9:00–12:00 – mecze eliminacyjne
- 12:00–12:30 – uroczyste otwarcie turnieju
- 12:30–13:00 – półfinały
- 13:00–13:45 – mecze o miejsca
- 13:45–14:10 – finał
- 14:10–15:00 – zakończenie turnieju
Zasady rozgrywek są uproszczone, by umożliwić udział jak największej liczbie zawodników: format drużyny to bramkarz + 4 zawodników, większość spotkań rozgrywana będzie w systemie 2 × 5 minut z przerwą 2 minutową, a finał w systemie 2 × 10 minut. Meczami będą kierować profesjonalni sędziowie.
Patronat, organizatorzy i co to znaczy dla Chełma
Organizatorami wydarzenia są Talent Top oraz Futbol Bez Barier, a nad turniejem objęty został patronat honorowy Starosty Chełmskiego. Puchar dla najlepszej drużyny ufundował Wójt Gminy Chełm. To potwierdzenie, że samorządowe wsparcie idzie w parze z inicjatywami integracyjnymi.
Na boisku zobaczyć będzie można nie tylko sportową rywalizację, lecz także spotkania między opiekunami, trenerami i wolontariuszami – elementy budujące długofalowe relacje i wymianę doświadczeń. Obecność sędziów i ustalone reguły gwarantują przejrzystość rozgrywek i bezpieczeństwo uczestników.
Praktyczne wskazówki dla osób planujących przyjść na turniej:
- przybyć wcześniej, jeśli ktoś chce obejrzeć mecze eliminacyjne – start o 9:00;
- pamiętać, że mecze są krótkie i intensywne – układ dnia pozwala zobaczyć większość spotkań;
- wydarzenie ma charakter integracyjny – warto zabrać ze sobą doping i dobrą energię;
- organizatorzy akcentują dostępność i wsparcie dla uczestników z niepełnosprawnościami.
Mieszkańcy Chełma i okolic otrzymują tym samym prostą propozycję weekendowego wyjścia – krótka, skondensowana formuła meczów sprawia, że turniej jest atrakcyjny dla rodzin, kibiców i osób chcących wspierać integracyjne inicjatywy lokalne. Przyjazna atmosfera i oficjalny wymiar zawodów czynią z tego wydarzenia coś więcej niż tylko sportową rywalizację.
na podstawie: Urząd Gminy Chełm.
Ostatnie Artykuły

Jedna ankieta ma pokazać, gdzie gminy z powiatu chełmskiego potrzebują zdrowotnej korekty

Jedno uderzenie i ciągnik przewrócił się do rowu pod Wojsławicami

Wielkanocny stół połączył mieszkańców treningowych mieszkań w Chełmie

MOPR porządkuje wypłaty i otwiera nowe terminy konsultacji w Chełmie

Granty od 3 do 6 tysięcy złotych dały małym organizacjom nowy start

Goniąc Kormorany w Chełmie - wieczór, który odpali polskie przeboje

Policjanci ugasili pożar traw, zanim dosięgnął garaży w Rejowcu Fabrycznym

Kabaret Moralnego Niepokoju wraca do Chełma z wieczorem na pełnym gazie
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – hit kolejki: Avia Świdnik – Chełmianka Chełm 1:0](/images/mecz/thumbnails/avia-swidnik-chelmianka-chelm-04042026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – hit kolejki: Avia Świdnik – Chełmianka Chełm 1:0

Wielkanocny stół w Dziennym Domu Senior+ w Chełmie połączył rozmowy i wspomnienia

W Chełmie uczą komunikacji bez barier przy okazji Światowego Dnia Autyzmu

Biesiada wraca po raz czwarty i już szykuje scenę dla śpiewających zespołów

Dzieci spojrzą na Jana Pawła II przez wiersze i własne rysunki

