Finał akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2025 w Galerii Chełm był pełen świątecznego ciepła

W Galerii Chełm spotkały się kolory, dźwięki i mnóstwo dobrej energii podczas finału akcji organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wśród stoisk i warsztatów pojawili się politycy, samorządowcy i wolontariusze, a dzieci tworzyły świąteczne kartki i prace, które później będą wsparciem dla potrzebujących rodzin. To był dzień, w którym dar serca spotkał się z radością najmłodszych.
- Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2025 - warsztaty, wystawa i przebierańcy
- Chełm pokazał, że pomoc ma konkretne oblicze
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2025 - warsztaty, wystawa i przebierańcy
Finał akcji zatytułowanej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2025 zamienił przestrzeń galerii w mały, świąteczny jarmark. Na stoiskach prowadzonych przez organizatorów i partnerów pojawiły się materiały plastyczne, słodkie upominki i tematyczne atrakcje dla najmłodszych. Dzieci z zapałem przygotowywały kartki i dekoracje pełne brokatu i kolorów, a ich prace zostały pokazane na wystawie - każde dzieło traktowano jak symbol wsparcia dla potrzebujących rodzin.
Wśród gości były osoby samorządowe i parlamentarne, których obecność podkreśliła rangę wydarzenia - w Galerii pojawili się m.in. poseł Anna Dąbrowska-Banaszek, prezydent miasta Jakub Banaszek, radna Katarzyna Janicka oraz dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich Dorota Betka. Organizatorzy współpracowali z Zespołem Żłobków Miejskich - jego pracownicy oraz wolontariusze, przy wsparciu dyrektor Katarzyna Sadowska Twardzik, animowali zajęcia i pomagały przy występach elfów.
Atrakcje na finałowym evencie nie ograniczały się do warsztatów - pojawiły się też postacie, które rozbawiały dzieci, m.in. panda, elfy Świętego Mikołaja i postać Grincha, która tym razem nie psuła nikomu świąt. Całość miała rodzinny i radosny charakter, z wyraźnym akcentem na wspólną zabawę i wsparcie.
Chełm pokazał, że pomoc ma konkretne oblicze
Organizatorzy podkreślali, że celem zbiórki i wydarzenia jest nie tylko krótka zabawa, ale realna pomoc — dary przekazane przez mieszkańców zostaną rozdysponowane tak, aby trafiły do rodzin potrzebujących wsparcia w czasie zimy. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i partnerzy akcji zadbali o to, by finał miał zarówno elementy rozrywkowe, jak i praktyczne - od zbiórki rzeczy po działania informacyjne dotyczące form pomocy.
Rodzice i opiekunowie aktywnie włączali się w tworzenie ozdób i prac plastycznych, co potęgowało atmosferę wspólnoty i pokazuje, że działania charytatywne w mieście mają twarze i imiona - to nie tylko rzeczy, ale i ludzie, którzy poświęcili swój czas. Niedzielne popołudnie w galerii było tego najlepszym dowodem.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz partnerzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję — wolontariuszom, pracownikom Zespołu Żłobków Miejskich oraz mieszkańcom, których dary dadzą rodzinom większe poczucie bezpieczeństwa tej zimy.
Dziecięce rysunki i kartki pozostały jako świadectwo zaangażowania - małe prace, które zajmują niewiele miejsca, mogą mieć duże znaczenie dla tych, którzy otrzymają pomoc.
Na zakończenie, kilka praktycznych uwag dla mieszkańców: wydarzenie pokazało, że takie akcje wymagają koordynacji i wolontariatu - warto śledzić komunikaty Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz placówek opiekuńczych, by wiedzieć, kiedy i jak można włączyć się w podobne inicjatywy. Każdy gest — od kartki po paczkę z rzeczami — pomaga rozładować trud codzienności i zmienia zimę dla rodzin na bardziej znośną.
na podstawie: MOPR Chełm.
Ostatnie Artykuły

MOPR w Chełmie przenosi dwa zespoły do głównego budynku przy Kolejowej

Freestyle, przeboje i majowy ukłon - ChDK szykuje koncert dla mam

„Konopielka” wraca na duży ekran - Chełm szykuje wieczór z klasą
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – 27. kolejka: Sparta Kazimierza Wielka – Chełmianka Chełm 0:2](/images/mecz/sparta-kazimierza-wielka-chelmianka-chelm-19042026-02-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – 27. kolejka: Sparta Kazimierza Wielka – Chełmianka Chełm 0:2

Mali piłkarze z powiatu chełmskiego walczyli o awans w Srebrzyszczu

Siatkarski memoriał w gminie Chełm znów wraca do szkolnych hal

Kasia Kowalska zagra w Chełmie akustycznie i bez scenicznego nadmiaru

Information Gain – jedyna waluta, która liczy się w SEO po fali contentu generowanego przez AI

Plan województwa wraca do poprawki, a stawką są złoża kopalin

„No dobrze… Powiem to!” - teatr, który siada tuż obok widza w ChDK

Chełm szykuje chóralne popołudnie - pięć zespołów spotka się w ChDK

Woda pod lupą w Siedliszczu i jasne zasady, gdy sieć zaczyna szwankować

W Chełmie pomoc psychologiczna czeka, zanim kryzys zdąży się rozkręcić

