Mecz derbowy GKS Orzeł Srebrzyszcze vs KŁOS w cieniu Euro 2024
W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, odbył się emocjonujący mecz derbowy pomiędzy drużynami GKS Orłem Srebrzyszcze a Klubem Sportowym Gminy Chełm „KŁOS”. Spotkanie, choć odbywało się w cieniu Euro, przyciągnęło wielu lokalnych kibiców i zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gości.
 1. Derbowy mecz pomiędzy lokalnymi drużynami.
 2. Zdecydowane zwycięstwo drużyny „KŁOS”.
 3. Walka gospodarzy o utrzymanie w lidze okręgowej.
 4. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-1.

Spotkanie dwóch lokalnych drużyn: GKS Orzeł Srebrzyszcze oraz Klubu Sportowego Gminy Chełm „KŁOS”, odbyło się w sobotę 15 czerwca. Mimo że drużyna „KŁOS” już wcześniej zapewniła sobie awans do IV ligi, mecz miał ogromne znaczenie dla gospodarzy, którzy walczyli o bezpośrednie utrzymanie w lidze okręgowej.

Spotkania derbowe zawsze budzą wiele emocji, a to potwierdziło się i tym razem. Pierwsza połowa zakończyła się minimalną przewagą bramkową gości, jednak prawdziwe emocje zaczęły się dopiero w drugiej części meczu, kiedy padło aż sześć bramek.

Wynik meczu wyglądał następująco:

 • Kacper Kowalski (8 min.) 0-1
 • Paweł Wójcicki (63 min) 0-2
 • Damian Kuśmierz (73 min) 0-3
 • Paweł Żwirbla (75 min) 0-4
 • Grzegorz Świderski (80 min) 0-5
 • Mateusz Tomaszewski (85 min) 1-5
 • Damian Kuśmierz (89 min) 1-6

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6-1 na korzyść Klubu Sportowego Gminy Chełm „KŁOS”. Było to imponujące zwycięstwo, które potwierdziło dominację tej drużyny w rozgrywkach. Życzymy im powodzenia w IV lidze lubelskiej, a drużynie GKS Orzeł Srebrzyszcze sukcesu w nadchodzącym barażu o utrzymanie z Astrą Leśniowice.

Mimo przegranej, GKS Orzeł Srebrzyszcze pokazał ducha walki i determinację, co na pewno będzie kluczowe w ich dalszych staraniach o pozostanie w Chełmskiej Klasie Okręgowej. Kibice z pewnością będą śledzić ich dalsze zmagania z zapartym tchem.


Urząd Gminy Chełm