Złodzieje rowerów z gminy Chełm schwytani dzięki czujności mieszkańców
Dwóch mężczyzn z gminy Chełm zostało zatrzymanych za próbę kradzieży rowerów przy lokalnej galerii handlowej. Obaj byli nietrzeźwi i ich działania wzbudziły podejrzenia świadków, którzy zdecydowali się interweniować. Mężczyźni staną teraz przed sądem i grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
  1. Zatrzymanie dwóch mężczyzn za próbę kradzieży rowerów.
  2. Interwencja świadków i pracownika ochrony.
  3. Mężczyźni byli nietrzeźwi, jeden posiadał zakaz prowadzenia pojazdów niemotorowych.
  4. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj dyżurny lokalnej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn podejrzanie zachowujących się przy stojakach rowerowych w pobliżu galerii handlowej. Zgłoszenie pochodziło od świadków, którzy zauważyli, że mężczyźni głośno rozmawiali i wybierali sobie jednoślady.

Jeden z mężczyzn, 37-latek, postanowił zabrać rower i odjechał nim, jednak jego działania nie umknęły uwadze pracownika ochrony galerii. Ochroniarz natychmiast zareagował, zatrzymując mężczyznę na gorącym uczynku. Podczas tego incydentu drugi mężczyzna, 27-latek, również próbował odjechać na skradzionym rowerze, ale został zatrzymany przez świadka, który okazał się funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Chełmie.

Po zatrzymaniu przez osoby postronne, mężczyźni zostali przekazani patrolowi Policji. Obaj byli nietrzeźwi, a 37-latek dodatkowo posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów niemotorowych. Rowery wróciły do swoich właścicieli, a zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Warto zaznaczyć, że za kradzież mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Przypadek ten pokazuje, jak ważna jest czujność i szybka reakcja społeczeństwa na podejrzane zachowania, co może skutecznie przeciwdziałać przestępczości w naszej okolicy.


Policja Chełm