Polecane książki dla rekruterów w IT

Jesteś rekruterem w branży IT? Koniecznie zapoznaj się z wykazem książek, które są polecane osobom zajmującym się rekrutacją w sektorze nowoczesnych technologii. Wśród dostępnych pozycji znajdziesz wiele tytułów skupionych wokół sprawdzania umiejętności potencjalnych kandydatów oraz wybierania efektywnych pracowników. Sprawdź, które książki są szczególnie godne polecenia!

Marcus Buckingham, Curt Coffman: Po pierwsze: złam wszelkie zasady

Ta pozycja jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto chce zgłębić znaczenie wykonywania Testu Gallupa. Autorzy dokładnie opisują, w jaki sposób pozyskuje się wartościowych pracowników. W książce znajdziesz wiele praktycznych wskazówek dotyczących kompletowania skutecznego zespołu specjalistów. Autorzy poruszają kwestie różnic pomiędzy umiejętnościami potencjalnych kandydatów, a ich wiedzą. Przede wszystkim jednak książka mówi o prawidłowym interpretowaniu wyników Testu Gallupa, pod kątem indywidualnych wymagań pracodawców. Zachęca też do bardziej elastycznego podejścia w ocenie kandydatów.

Piotr Prokopowicz: Rekrutacja i selekcja oparta na dowodach, czyli 33 zasady skutecznego naboru pracowników

Z tą książką powinien zapoznać się każdy rekruter z branży IT - zawarte w niej wskazówki zainteresują zarówno początkujących, jak i doświadczonych rekruterów. Wszystkie cenne informacje dotyczące efektywnego wybierania potencjalnych pracowników zostały opracowane według najnowszych badań. Wśród wielu poruszanych zagadnień znajdziesz praktyczne wytyczne na temat działań, które mogą znacznie zmniejszyć ogólne koszty rekrutacji. Warto dodać, że książka jest napisana przystępnym językiem, co wyróżnia ją na tle typowo naukowych publikacji.

Kate Kandefer, Tom Winter: IT Recruitment proccess that works

Propozycja autorstwa Kate Kandefer i Toma Wintera to prawdziwe kompendium wiedzy dla osób zajmujących się przeprowadzaniem rekrutacji deweloperów. Można w niej znaleźć zarówno porady dotyczące samej organizacji procesu rekrutacyjnego, jak i ciekawie wyjaśnione studia przypadków. Niewątpliwym atutem tej pozycji jest słownik pojęć IT, który został napisany prostym językiem - tę część z pewnością docenią przede wszystkim czytelnicy bez wykształcenia technicznego.

Zapoznaj się z bazą ogłoszeń na portalu https://www.pracuj.pl/, który udostępnia wiele ofert z branży IT!

Karolina Latus, Kasia Tang: Super source me

Zależy Ci przede wszystkim na gotowych zadaniach i ćwiczeniach? W takim wypadku znakomitym wyborem będzie książka Super source me! Podręcznik świetnie łączy teorię z praktyką, objaśniając takie kwestie, jak efektywne wyszukiwanie kandydatów online. Znajdziesz w nim dokładnie wyjaśnione procesy i techniki sourcingowe. Na szczególną uwagę zasługuje też część dotycząca pomiarów rezultatów oraz rozdział poświęcony kluczowym błędom, które rekruter popełnia podczas wyszukiwania kandydatów. Ten tytuł jest polecany zarówno osobom początkującym, jak i rekruterom poszukującym podręcznika do uporządkowania posiadanej wiedzy i wzbogacenia dotychczasowych doświadczeń.

Podsumowanie

Zapoznaj się z polecanymi książkami dla rekruterów w IT i zastanów się, jak w praktyce możesz wykorzystać zawarte w nich wskazówki. Pamiętaj, że jako osoba odpowiedzialna za rekrutację pracowników w sektorze nowoczesnych technologii, musisz stale wzbogacać swoją wiedzę. Dzięki nowym technikom sourcingowym czy zalecanym ćwiczeniom uda Ci się w efektywny sposób skompletować zespół specjalistów IT.