Zaproszenie na Powiatowy Przegląd Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej
Młodzi patrioci z powiatu chełmskiego przygotowują się do pokazu talentów! Nadchodzi czas, by uczcić historię w poezji i pieśni - czy jesteś gotów na wyzwanie?
  • Miłośnicy literatury i muzyki wkrótce spotkają się na Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej.
  • Uczniowie szkół podstawowych mają szansę zaprezentować swoje umiejętności artystyczne.
  • Znane są już terminy zgłoszeń do poszczególnych kategorii konkursowych.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nadchodzi okazja dla młodych ludzi z chełmszczyzny, by wyrazić swą patriotyczną duszę poprzez sztukę. Właśnie ogłoszono zbliżający się Powiatowy Przegląd Pieśni i Poezji Powstańczej i Patriotycznej, który jest doskonałą okazją do prezentacji talentów literackich oraz wokalnych i instrumentalnych.

Wydarzenie, którego tradycja pielęgnuje pamięć o historii Polski, jest organizowane przez Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki. To nie tylko pojedynek artystyczny, ale również czas refleksji i wspólnego świętowania ważnych dla narodu wartości.

Młodzi pasjonaci literatury mają czas na przesyłanie swoich prac do 20 lutego 2024 roku, co jest terminem granicznym dla zgłoszeń w kategorii literackiej. Dla tych, którzy poprzez muzykę chcą wyrazić swoje uczucia i poglądy, ostateczna data zgłoszeń w kategorii muzycznej przypada na 1 marca 2024 roku.

O wynikach konkursu, zarówno w dziedzinie słowa pisanego, jak i wykonywanej pieśni, uczestnicy oraz ich sympatycy dowiedzą się 19 marca 2024 roku. To właśnie wtedy najlepsze talenty zostaną wyróżnione i nagrodzone, a ich prace będą miały szansę na publiczną prezentację.

Przegląd kształtuje młode pokolenie w duchu patriotyzmu i umacnia tożsamość narodową, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie cenne. Niech ten konkurs będzie dla uczestników nie tylko rywalizacją, ale także okazją do głębszego zrozumienia historii i kultury, której są częścią.


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Chełmie