Jak zacząć zarabiać na blogu?

Znalazłeś pracę np. poprzez portal Pracuj.pl, jednak chciałbyś podreperować domowy budżet? W takim wypadku możesz pomyśleć o alternatywnych sposobach zarobku. Jednym z nich jest prowadzenie własnego bloga. Posiadanie własnej strony internetowej nie tylko pozwoli Ci wyeksponować swoją kreatywność. Ponadto dzięki niej możesz zaistnieć w Internecie i wykreować własną markę!

Jak założyć własnego bloga?

Pierwszą w kolejności kwestią, jaką musisz zaplanować przed stworzeniem bloga, jest wybór odpowiedniej platformy. Jednymi z najpopularniejszych witryn oferujących możliwość stworzenia bloga są Blogspot oraz WordPress. Takie rozwiązanie pozwoli Ci uniknąć stresu związanego z kodowaniem i programowaniem strony internetowej. Następnym krokiem jest wykupienie domeny. Dzięki poradnikom dostępnym w sieci nie będzie to jednak zbyt skomplikowane. Jednocześnie zacznij myśleć o chwytliwej tematyce postów oraz szacie graficznej. Nietuzinkowe pomysły przyciągają uwagę, postaraj się więc, aby Twój blog wyróżniał się na tle innych np. ciekawym wyglądem.

Jak zarabiać na blogu?

Zastanawiasz się jak można łatwo wygodnie zarabiać na blogu? Otóż wystarczy przede wszystkim tworzyć dobre i ciekawe treści. Możesz pisać np. „co warto spakować na wakacje”, „najciekawsze książki na wakacje”, natomiast w treści wstawiasz polecane przez Ciebie produkty z linkami afiliacyjnymi. Dzięki temu uda Ci się zarobić, jeśli Twoi czytelnicy kupią produkty z Twojego polecenia. Pamiętaj jednak, aby wpisy i produkty były związane z tematyką Twojego bloga.

Jeżeli Twój blog przyciągnie odpowiednią liczbę czytelników, możesz pokusić się o zawarcie umowy partnerskiej z różnorodnymi markami czy sklepami. Poprzez sponsorowane posty będziesz reklamował daną firmę czy usługę, w zamian dostając dostęp do przeróżnych produktów. Dzięki współpracy z innymi markami możesz również sam liczyć na promowanie Twojego bloga na stronach partnerów. Takim sposobem ruch na Twojej stronie wzrośnie!

O czym pamiętać podczas prowadzenia bloga?

Aby móc docierać do większej liczby odbiorców i tym samym móc zarabiać na blogu, pamiętaj również o zasadach pisania i kreowania postów. Ważny jest tu odpowiedni dobór słów kluczowych i fraz, które pomagają w pozycjonowaniu strony w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu Twój blog będzie widoczny w przeglądarce, co pozwoli Ci przyciągnąć czytelników i potencjalnych partnerów.