Home Office z dzieckiem — jak to pogodzić?

Home Office zagościł w niektórych firmach na stałe. Po pandemii większość przedsiębiorstw pozwala swoim pracownikom na wykonywanie części lub całości obowiązków z domu. Rozwiązanie to jest wygodne, wiąże się jednak z potrzebą pogodzenia życia prywatnego i służbowego. W momencie, gdy masz dzieci, praca zdalna w domu wydaje się prawie niemożliwa — ciągły hałas i potrzeba zajmowania się pociechami mogą na stałe odwrócić uwagę. Istnieje na to jednak kilka sposobów — sprawdź je, aby w łatwy sposób zorganizować home office w domu!

Jak zorganizować home office z dzieckiem?

Organizacja czasu najmłodszym członkom rodziny, którzy nie uczęszczają do szkoły, może być na samym początku problematyczna. Maluchy potrzebują ciągłej uwagi oraz osoby, która będzie dbać o jej bezpieczeństwo. Jednak możesz na dłuższą chwilę zająć ich uwagę, co pozwoli Ci skupić się na służbowych obowiązkach.

  • gry planszowe

Gry planszowe są odpowiednim rozwiązaniem dla każdego rodzica, który nie chce, aby jego dziecko spędzało większość swojego czasu przed komputerem czy telefonem. W księgarniach oraz na Internecie można znaleźć propozycje nawet dla najmłodszych pociech. Gry typu łowienie rybek wędką, różnego rodzaju kolorowe zabawy obrazkowe czy zręcznościowe nie tylko skupią uwagę dziecka, ale i pozwolą na ćwiczenie jego kreatywności oraz wyobraźni.

  • oglądanie bajek

Przez krótki czas możesz zająć uwagę maluszka, puszczając mu bajki. Ten sposób jest o tyle dobry, że sam możesz wybrać treści, które ogląda dziecko. Jeżeli odbywa się to za pomocą telefonu, dobrym pomysłem będzie zablokowanie nieprzyzwoitych treści lub wykupienie specjalnego pakietu rodzina, oferującego specjalne filtry, chroniące dziecko przed dostępem do nieodpowiednich filmów.

  • zabawy manualne, eksperymenty

Nic tak nie cieszy małe dziecko, jak możliwość poznawania świata za pomocą różnorodnych zabaw manualnych czy eksperymentów. Takim sposobem ciekawość dziecka zostaje zaspokojona, a Ty możesz w spokoju skupić się na własnych zadaniach.

Jak zorganizować czas dla dziecka podczas pracy zdalnej?

Pamiętaj również o odpowiedniej organizacji czasu, tak aby mieć chwilę na bawienie się z maluszkiem sam na sam. Możesz wyznaczać sobie dłuższe przerwy, które poświęcisz w pełni dziecku. Najważniejsze, abyś nie pozwolił pracy rujnować swojego czasu wolnego i był w stanie spędzać go z najbliższymi.