Klocki LEGO nie tylko dla dzieci - 4 zestawy dla dorosłych

Klocki LEGO, choć kojarzone raczej z zabawkami dla dzieci, cieszą się sporą popularnością wśród dorosłych. Liczące kilka tysięcy elementów zestawy stanowią prawdziwe wyzwanie konstruktorskie dla starszych fanów klocków, a dzięki ogromnej precyzji wykonania po ułożeniu świetnie prezentują się na półce. Poznaj 4 wyjątkowe zestawy dla dorosłych fanów LEGO!

LEGO Titanic

Replika legendarnego statku Titanic to zdecydowanie jeden z najbardziej imponujących zestawów klocków LEGO dla dorosłych. Składa się on z ponad 9 tysięcy elementów, a po ułożeniu gotowy statek liczy sobie aż 135 cm długości. Kierowany jest przede wszystkim do starszych miłośników klocków LEGO, którzy mają doświadczenie w konstruowaniu zestawów o wysokim poziomie trudności.

Zestaw LEGO Titanic to doskonale odwzorowana replika nie tylko na zewnątrz, ale również od środka. Model został podzielony na trzy części i zaprojektowany tak, by umożliwić swobodne oglądanie jego przekroju, pełnego detali i ukrytych pomieszczeń wewnątrz statku. To wszystko sprawia, że replika LEGO Titanic jest jedyna w swoim rodzaju.

Sokół Millennium

Klocki LEGO dla dorosłych to nie tylko szczegółowe repliki znanych obiektów, ale również zestawy nawiązujące do popularnych gier i serii filmowych. Wyjątkową popularnością cieszą się zestawy z serii Gwiezdne Wojny, nieodłącznie kojarzone z klockami LEGO za sprawą licznych gier i zabawek. Sokół Millennium to jeden z największych zestawów LEGO spod szyldu Star Wars, liczący sobie około 7500 elementów.

Ze względu na ogromną liczbę detali, a także precyzję w odwzorowaniu filmowego statku kosmicznego, zestaw Sokół Millenium to nie lada wyzwanie dla miłośników majsterkowania. Nie zabrakło tu również figurek, przedstawiających najbardziej rozpoznawalne postaci z Gwiezdnych Wojen, które zachwycą każdego fana serii.

Zamek Hogwart

W ofercie LEGO dla dorosłych znalazł się również niesamowity zestaw dla fanów serii o Harrym Potterze. Przepiękna replika zamku Hogwart składa się z ponad 6 tysięcy elementów i zaskakuje ogromną liczbą detali. Gotowy zamek pięknie prezentuje się z zewnątrz, a także pełen jest sekretnych pomieszczeń, znanych z filmów lub książek o przygodach młodego czarodzieja.

Oprócz imponującego modelu zamku w zestawie znalazły się dziesiątki figurek i akcesoriów. Z tego powodu LEGO Zamek Hogwart to nie tylko atrakcyjna, szczegółowa replika, ale również niesamowita zabawa dla każdego fana serii o Harrym Potterze.

Tadż Mahal

Zestaw LEGO Tadż Mahal jest znacznie mniejszy od innych pozycji na tej liście, licząc sobie "zaledwie" 2 tysiące elementów. Niesamowita precyzja w doborze detali sprawia jednak, że replika zachwyci każdego miłośnika architektury.

Za sprawą mniejszej liczby elementów zestaw LEGO Tadż Mahal jest łatwiejszy do złożenia i bardziej przyjazny dla początkujących. Mogą po niego sięgnąć również te osoby, które nie mają dużego doświadczenia z klockami LEGO, a mimo to chcą cieszyć się pięknym, precyzyjnie odwzorowanym modelem.