Okap z półką – gdzie można go zamontować?

Okapy są obecnie sprzedawane w wielu wariantach. Również można zdecydować się na okap z półką. Zobacz, gdzie można zamontować taki rodzaj okapu kuchennego!

Jak wygląda okap z półką?

Okapy kuchenne wyposażone w półkę można znaleźć dzisiaj w sprzedaży w różnorodnych wariantach. Poniżej przyglądamy się bliżej ich budowie.

Najczęściej okap z półką ma budowę ramową. Składa się on z okapu o klasycznym, prostym wyglądzie, a obok albo dookoła niego znajdują się dobudowane półki. Najczęściej wykonane są one z metalu lub z drewna.

Można również zdecydować się na zamontowanie okapu o wydłużonej konstrukcji, która służy wtedy do przechowywania. Mają one wtedy prosty, minimalistyczny kształt, ale jednocześnie dzięki obecności półki są bardzo praktyczne.

Okap z półką na przyprawy, dekoracje – jak go wykorzystać?

W jaki sposób można wykorzystać półki przy okapie? Mają one szerokie zastosowanie, ponieważ mogą być wykorzystane do umieszczenia na nich wielu przedmiotów.

Najczęściej półki wykorzystuje się do umieszczenia na nich przypraw, które są używane podczas gotowania potraw. Wtedy można mieć je pod ręką i nie trzeba za każdym razem sięgać po nie do szafki.

Również półki często używane są do umieszczenia na nich dekoracji, na przykład jak wazony, miski, akcesoria kuchenne, książki czy kwiaty – sztuczne albo naturalne.

Okap wyspowy z półką

Bardzo często do kuchni o otwartej budowie, aneksów kuchennych oraz do kuchni z wyspą albo półwyspem kuchennym, wykorzystuje się okapy wyspowe, czyli przeznaczone do zamontowania na suficie. Takie okapy mogą wtedy optycznie podzielić wnętrze i zapewniają również praktyczną przestrzeń do przechowywania przedmiotów.

Warto pamiętać, że w celu montażu okapu wyspowego, który ma działać jako wyciąg, trzeba przygotować instalację wentylacyjną i doprowadzić ją do miejsca jego montażu.

Okap kuchenny z półką na ścianę

Warto też wskazać, że okap wyposażony w półki może być z powodzeniem zamontowany przy ścianie. Wtedy też sprawdzi się on do łatwego przechowywania przedmiotów.

Takie okapy mogą być wtedy montowane na dwa sposoby, czyli istnieje możliwość umieszczenia ich na ścianie albo na suficie.

Montaż okapu kuchennego wyposażonego w półkę może zatem następować na parę sposobów. Warto więc określić, gdzie umieścić okap i również wykonać niezbędne pomiary, aby dobrać jego rozmiar odpowiednio do miejsca planowanego montażu.

Więcej praktycznych informacji dotyczących okapów można znaleźć już teraz na stronie okap-wyspowy.pl.