Urośnij do rangi sprzedażowego eksperta. Poradnik o pozycjonowaniu sklepów

Branża e-commerce rozwija się w zastraszająco szybkim tempie. Bardzo dużo właścicieli sklepów zrezygnowało z biznesu stacjonarnego, na rzecz działalności w sieci, ponieważ internet jest aktualnie największym kanałem dystrybucji towarów i usług. Mało tego, nic nie zapowiada, aby ta droga sprzedażowa miałaby się „zakorkować”, a w ostateczności zamknąć, lecz wręcz przeciwnie! Nieustannie rozwijający się plac internetowy, zachęca coraz większą część przedsiębiorców do aktywności online. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pozycjonowaniu sklepów, przejdź do kolejnych akapitów naszego poradnika.

Dlaczego sklepy internetowe zrobiły olbrzymią furorę? Poznaj kluczowy element pozycjonowania

Przeniesienie sklepów stacjonarnych do sieci zyskało niesamowity poklask wśród konsumentów. W dzisiejszych czasach klienci bardzo cenią sobie szybkość realizacji zamówień, a przy tym odpowiednią wygodę. Zamawiając poszczególne towary czy usługi w sieci, nie trzeba wychodzić specjalnie z domu, aby dokonać zakupu itp. Dlatego sklepy internetowe niesamowicie służą współczesnym interesantom. Te dwa czynniki zrobiły ogromne wrażenie chyba na wszystkich osobach. Natomiast, aby naprawdę wybić się w przestrzeni wyszukiwarki, należy jeszcze spełniać wiele innych wymogów, aby po pierwsze, witryna www była widoczna dla użytkowników, a po drugie, portal stał się atrakcyjny zarówno dla nich, jak i robotów Google rankingujących. Przyciągnąć uwagę można na wiele sposobów, jednak jednym z najefektywniejszych stał się dobry content marketing. Twórcze i oryginalne treści, pojawiające się na stronie mogą zrobić wrażenie na potencjalnym kliencie.

Unikalny content jest niezbędny dla botów wyszukiwarki, które mogą obniżyć lokatę witryny www w przypadku pojawienia się duplikacji treści na portalu. Warto w szczególności poświęcić czas na tworzenie jakościowych wpisów.

Źródło: afterweb.pl

Różnorodne metody w pozycjonowaniu sklepów. Wybierz właściwą trasę na szczyt Google

O pozycjonowaniu sklepów internetowych można mówić naprawdę wiele. Metody pozycjonowania, rozwiązania optymalizacyjne, tworzenie oryginalnych treści – to wszystko staje się istotne dopiero po uzgodnieniu jeszcze jednego elementu. Mianowicie, chodzi o wybór odpowiedniego CMS-a. Silnik, który tak naprawdę stanowi centrum dowodzenia każdej strony internetowej, musi być dobrany względem: zaawansowanego poziomu specjalisty ds. pozycjonowania, a także indywidualnych potrzeb klienta. W zależności od tego, jaki cel obrałeś sobie jako właściciel sklepu, masz naprawdę szerokie możliwości odnośnie platformy CMS: od intuicyjnego WordPressa, aż po wysoce wydajnego i przystosowanego do olbrzymich sklepów silnika Magento. Połącz metody promowania z jakościowymi systemami do zarządzania treścią.