Za posiadanie znacznych ilości narkotyków odpowie 17-letni chełmianin. W mieszkaniu, w którym przebywał policjanci znaleźli i zabezpieczyli marihuanę i mefedron. Młody mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek chełmscy kryminalni przeszukali jedno z mieszkań na osiedlu Dyrekcja Dolna w Chełmie. Z ich ustaleń wynikało, że mogą znajdować się tam narkotyki. Przypuszczenia te potwierdziły się, gdy znaleźli marihuanę w ilości wystarczającej na sporządzenia ponad 400 dealerskich porcji tego narkotyku oraz mefedron.

W związku z tą sprawą zatrzymali znajdującego się w tym lokalu 17-latka. Młodzieniec został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Następnie sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z przepisami o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

komisarz Ewa Czyż