Meble na wymiar: Ostrów Wlkp – jaka różnica między gotowymi zestawami?

Wybierając meble do kuchni, łazienki czy sypialni, najczęściej zastanawiamy się nad dwoma wariantami. Jednym są gotowe zestawy ze sklepowych magazynów, druga to meble na wymiar, które specjaliści kompletują w oparciu o wymiary ściągnięte z naszego domu lub mieszkania. Czym różnią się oba warianty? Zapytaliśmy o to producenta mebli na wymiar (www.kaja-meble.pl/meble-na-wymiar-ostrow-wlkp/).

Meble na wymiar: Ostrów Wlkp – dopasowanie

Trzeba powiedzieć, że główną różnicą pomiędzy oboma wariantami jest dopasowanie oraz symetria. Meble na zamówienie wpisane są idealnie w plan naszego pomieszczenia, to najczęściej kuchnie na wymiar, bo tam chcemy wykorzystać maksimum potencjału przestrzennego np. na szafki na wymiar. Bardzo często plan pomieszczenia utrudnia nam zastosowanie mebli sklepowych, głównie dlatego, że ich ustawienie np. na długości ściany pozostawia wolne przestrzenie, albo też tego miejsca jest za mało by zastosować pojemne szafki. W takich sytuacjach proponuje się maskownice, albo mało pakowne szafki typu cargo jako uzupełnienie wolnych szczelin.

Meble na wymiar do kuchni czy łazienki pozwalają dopasować zabudowę do wnęk, które często występują w projektach architektonicznych. Mamy wtedy efekt elegancki, symetryczny, meble na wymiar wypełniają wolne przestrzenie, wyglądają bardziej okazale, bo widać, że dopasowane są do geometrii pomieszczenia. To ma szczególnie duże znaczenie dzisiaj, gdy kuchnie na wymiar montuje się w pomieszczeniach otwartych na salon. Dziś takie meble na zamówienie to ozdoba domu, fragment zabudowy, który jest mocno wyeksponowany.

Meble na wymiar: Ostrów Wlkp – cena

Czy jest dzisiaj istotna różnica w cenie, pomiędzy tym, co oferują zestawy sklepowe oraz meble na wymiar? Zależy to od wielu czynników, liczy się wybrany przez nas standard, jakość materiałów, styl elementów dekoracyjnych itd. Wyceny mogą znacząco się różnić, jest sens je porównywać wtedy, kiedy zestaw u stolarza jest taki sam jak zestaw w sklepie.

Z doświadczenia możemy jednak podpowiedzieć, że warto wziąć pod uwagę pełną wycenę sklepu. Meble na zamówienie z magazynu mają dodatkowo naliczane koszty dowiezienia, wniesienia i montażu, które zwykle nie są podawane we wstępnej wycenie. Może nas to nieco zmylić. W wielu miastach Polski, w tym w Ostrowie Wlkp, meble na wymiar są dzisiaj cenowo niewiele droższe albo nawet porównywalne do odpowiedników z katalogu.

Meble na wymiar: Ostrów Wlkp – duży wybór stylizacji

Kluczowa różnica – meble na zamówienie są opcją dla wymagających. Jeśli chcemy zaadaptować wymarzoną inspirację, np. meble kuchenne na wymiar, czasem trudno znaleźć dokładnie takie elementy w sklepowych katalogach. Fachowa firma, jak kaliska firma Kaja-Meble.pl, pomoże nam skompletować wszystkie wymarzone elementy, takie jak blaty, fronty, uchwyty, nóżki itp.