Policjanci kryminalni zatrzymali dwóch 27-latków z Chełma. Obaj okazali się sprawcami kradzieży z włamaniem do samochodu, z którego skradli pieniądze. Jeden z nich ma też na swoim koncie zabór pojazdu i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W minioną niedzielę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego w Chełmie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w aucie została wybita szyba i skradziono pieniądze w kwocie 2 tysiące złotych. Policjanci kryminalni wytypowali i zatrzymali w tej sprawie dwóch 27-letnich mieszkańców Chełma.

Jednemu z nich funkcjonariusze przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem. Z kolei drugi okazał się też sprawcą zaboru pojazdu i usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Z ustaleń policjantów wynika, że w minioną sobotę na parkingu w Chełmie zaatakował i pobił mężczyznę, który przyjechał tam samochodem marki Opel. Następnie zabrał mu pojazd i oddalił się. Później żądał od niego pieniędzy grożąc spaleniem samochodu. Funkcjonariusze odzyskali utracony pojazd.

W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem  karnym czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż