Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Jak wygląda współpraca z ekspertem kredytowym?

Sam proces starania się o kredyt gotówkowy czy też hipoteczny nierzadko może trwać długimi tygodniami. Najczęściej proces ten jest wydłużony przez przeszkody, które się pojawiają podczas wnioskowania. Brak obeznania, wiedzy oraz umiejętności sprawnego rozwiązywania problemów może zaważyć często na decyzji kredytowej. Co w takiej sytuacji? W takiej sytuacji pomocny okaże się ekspert kredytowy.

Ekspert kredytowy - kto to taki?

Ekspert kredytowy jest osobą, która potrafi ocenić skrupulatnie sytuację finansową oraz także możliwości klienta, który stara się o kredyt. Dzięki wiedzy teoretycznej posiadanej z zakresu kredytów jest w stanie pomóc skutecznie w osiągnięciu celu, czyli w uzyskaniu kredytu. Ekspert kredytowy działa w różnorodnym środowisku. Najczęściej działa pod presją czasu, ale zdobywa dzięki temu doświadczenie, które w tej profesji jest naprawdę potrzebne.

Nie ma identycznych przypadków. Każdy z klientów jest inny i znacznie odmienne są jego potrzeby. Dlatego też takie ważne jest podejście indywidualne do każdego klienta i bardzo szczera rozmowa. Bez myślenia logicznego oraz także umiejętności przewidywania dosyć trudno ocenia się szanse rzeczywiste na uzyskanie finansowania. Dobry specjalista dosyć szybko jest w stanie je określić. Co więcej, ma do tego celu cały szereg narzędzi, które bazują na informacjach bardziej dokładnych niż dostępne powszechnie internetowe kredytowe kalkulatory.

Czym się różni ekspert kredytowy od doradcy kredytowego?

Ekspert kredytowy jest zatrudniony w firmie zajmującej się pośrednictwem kredytowym. Za każdy kredyt zrealizowany przy pośrednictwie eksperta kredytowego bank jest zobowiązany wypłacić firmie prowizję. Ekspert kredytowy wydaje zawsze tak zwany Ogólny Formularz Informacyjny, w którym każdy z klientów może zobaczyć, z jakimi konkretnie bankami firma pośrednicząca współpracuje. Dzięki temu działanie specjalisty jest bardo przejrzyste, a nam jako klientowi jest dużo łatwiej zaufać. Bardzo istotne jest to, że ze względu na zatrudnienie w pośredniczącej firmie oraz wypłacaną prowizję z banku, ekspert kredytowy nie pobiera żadnych opłat od swojego klienta.

Doradca kredytowy to osoba, które nie posiada kompletnie żadnych powiązań z bankami i nie zawiązuje z nimi żadnej współpracy. Doradca musi być niezależny od instytucji finansowej. Jednocześnie jego niezależność oraz samodzielność oznacza nic innego jak konieczność opłat za czas poświęcony oraz za konsultacje. Doradca kredytowy pobiera za swoją pracę wynagrodzenie bezpośrednio od klienta.

Kto korzysta z usług świadczonych przez eksperta kredytowego?

Z usług takowego specjalisty skorzystać może w zasadzie każdy, kto tylko planuje zakup mieszkania z rynku pierwotnego czy też wtórnego na kredyt hipoteczny, kupno kredytowane działki bądź innej nieruchomości, zaciągnięcie kredytu celowego, zaciągnięcie pożyczki hipotecznej czy też innego bankowego produktu. Z usług ekspertów kredytowych mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, studenci, renciści, emeryci, cudzoziemcy czy też osoby, które zarabiają pieniądze w innej walucie.