Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

W wielu publikacjach zwraca się uwagę na dobroczynne właściwości „żywej gliny”, czyli inaczej nazywanej glinki popiołu wulkanicznego. Może ona pomóc w walce z problemami skórnymi oraz zwiększyć szansę na stratę zbędnych kilogramów, zobacz tutaj aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Wiele produktów kosmetycznych ma w swoim składzie glinkę zawierającą szereg minerałów, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

Naturalne glinki

Już od wielu wieków glinka pochodzenia wulkanicznego, jak i inne glinki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Znajdują zastosowanie od wielu pokoleń, ale dopiero współcześnie stały się istotnym elementem różnego rodzaju kosmetyków, głównie do użytku na skórze. Glinki pozyskuje się z głębokiej gleby, różnego rodzaju jaskiń i dna zbiorników wodnych. Popularne są również glinki, które pozyskuje się z popiołu wulkanicznego. Cechą wspólną tego rodzaju glinek jest to, że działają dobroczynnie na naszą skórę, odżywiają ją, usuwają bakterie i działają przeciwzapalnie.

Czym wyróżnia się glinka popiołu wulkanicznego?

Glinka popiołu wulkanicznego jest zwykle koloru czarnego, więc łatwo ją odróżnić od pozostałych rodzajów glinek. Krzem i żelazo to podstawowe składniki, których jest najwięcej w jej składzie. Tego typu składniki mineralne wpływają na szybszą przemianę materii w komórkach skóry, mogą również odpowiadać za zmniejszenie zmarszczek. Glinkę popiołu wulkanicznego można często zakupić na przykład w formie maseczki na twarz lub jako dodatek do stosowania podczas kąpieli w formie szamponu, kremu lub specjalnego rodzaju mydła.

Co warto wiedzieć o glince popiołu wulkanicznego?

Jak stosować efektywnie glinkę na twarz?

Zanim zakupimy odpowiednią glinkę musimy się upewnić, że jest przeznaczona na nasz rodzaj cery. Na opakowaniach glinek znajdziemy szczegółową informację na temat jej stosowania oraz przeznaczenia. Przed nałożeniem glinki na twarz w formie specjalnie przygotowanej maski, możemy dodatkowo spryskać jej powierzchnię tonikiem, jest to bardzo użyteczne szczególnie w upalne dni. Takie działanie pozwoli dłużej utrzymać jej wilgotność, a tym samym efektywne działanie na skórę twarzy.

Co z odchudzaniem?

Glinka popiołu wulkanicznego, która stanowi dodatek do mydła może wpływać na efekty związane z wygładzaniem skóry, napina skórę i usuwa jej fałdy. Ma to więc bardzo duże znaczenie dla osób, które są na diecie i chcą zatroszczyć się również o wygląd własnej skóry w trakcie kuracji odchudzającej. Zalecane jest stosowanie mydeł na bazie glinki popiołu wulkanicznego w obszarach w których na skórze można dostrzec to, że to właśnie tam gromadzi się tłuszcz, a więc brzuch, uda i biodra. Dobroczynne działanie glinki zaobserwowano również pod względem zmniejszenia się cellulitu oraz rozstępów na skórze.