Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

 Jak wybrać klimatyzację do domu

Coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji klimatyzacyjnej w swoim domu czy mieszkaniu. Problem jednak polega na tym, że większość nie wie, jak dobrać rodzaj klimatyzatora do swoich potrzeb. W tym artykule więc podamy wszystkie przydatne informacje, jeżeli chodzi o wybór klimatyzatora do waszych mieszkań.

Klimatyzacja powinna spełniać trzy podstawowe warunki takie jak cicha praca, energooszczędność oraz pełen komfort nawiewu chłodnego lub ogrzanego powietrza. Jaką klimatyzację więc wybrać? Decyzję odnośnie zakupu urządzenia możesz podjąć sam, na podstawie zawartych tutaj wskazówek. Jeżeli wasza klimatyzacja ma być maksymalnie komfortowa oraz idealnie ma spełniać swoją funkcję, warto przeanalizować wszystkie zalety i wady rodzajów klimatyzatorów. Warto również wziąć pod uwagę uwarunkowania wynikające na przykład z bryły budynku, rozkładu wnętrz itp. Świetnych specjalistów od klimatyzacji na terenie Poznania znajdziesz na https://klima-poznan.pl/

Najprostsze rozwiązanie

Najprostszym rozwiązaniem jest klimatyzator ścienny typu split. Posiada on dwie jednostki. Jednostkę wewnętrzną montujemy na wybranej przez nas ścianie. Jednostka zewnętrzna zaś umieszczana jest najczęściej na balkonie. Ustawiana jest na antywibracyjnych nóżkach lub na balustradzie albo ścianie zewnętrznej. Czasami nie ma możliwości zamontowania jednostki zewnętrznej na ścianie, pozostaje więc nam dach lub piwnica.

Czasami bywa tak, że jednostka wewnętrzna nie może zostać zamontowana na górnej części ściany (przeważnie po prostu przez brak miejsca). Wtedy pozostaje nam umieścić klimatyzator typu konsoli. Umieszcza się go obok kaloryfera. Chłodne powietrze nadmuchiwane jest z górnej części urządzenia, a ciepłe płynie dołem, dając nam pełen komfort.

Klimatyzator kasetonowy

Jeżeli planujesz w swoim domu montaż sufitu podwieszanego, zamiast nadmuchu możesz skusić się na klimatyzator kasetonowy. Jest on montowany w suficie, a strumień powietrza z kasety rozchodzi się na 4 strony. Dzięki temu klimatyzacja mieszkaniowa daje pełny komfort nawiewu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na równomierność nadmuchu.

Klimatyzator kanałowy

Innym rozwiązaniem klimatyzacji w domu lub w mieszkaniu jest klimatyzator kanałowy. Jest ono dostosowane dla osób, które nie mają miejsca na tradycyjny, ścienny klimatyzator. To urządzenie ma zastosowanie, gdy chcesz mieć nawiew ze ściany lub sufitu. Chłodne (lub ogrzane) powietrze rozprowadzane jest kanałami do pomieszczenia. Sam wylot zakończony jest estetyczną kratką.

Klimatyzator multi-split

Jest to urządzenie przystosowane do chłodzenia (lub grzania) kilku pomieszczeń na raz. System ten pozwala na jedną zewnętrzną jednostkę klimatyzacyjną i kilka jednostek wewnętrznych umieszczonych w różnych pomieszczeniach w domu. Na rynku mamy mnóstwo tego typu ofert, między innymi są to klimatyzatory ścienne, kasetonowe, kanałowe oraz konsole.

Czy marka ma znaczenie?

Oczywiste jest to, że im marka jest bardziej rozpoznawalna tym większą szansę mamy na niezawodność naszego urządzenia. Dodatkowo otrzymujemy gwarancję w razie czego, gdyby nasz klimatyzator się zepsuł. Ważne jest to, aby kierować się własnym komfortem. Klimatyzator musi być cichy, tak aby nie przeszkadzał w trakcie snu czy pracy. Ważna jest również energooszczędność, ponieważ to od niej zależy koszt eksploatacji klimatyzatora. Zwróćmy również uwagę na to, jakie filtry używamy. Od tego zależy jak czyste będzie powietrze, którym oddychasz. Zapewnijmy jeszcze naszemu urządzeniu odpowiedni serwis i przeglądy. W taki sposób zapewnimy sobie udany zakup.