Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Zalety posiadania bitcoinów

Jeśli myślimy o kryptowalutach to z pewnością na myśl przychodzi nam Bitcoin. Bitcoin jako jedna z najpopularniejszych kryptowalut wciąż nie ma sobie równych. Jeśli więc nie jesteśmy do końca przekonani do tego, aby sięgnąć po bitcoiny to warto spojrzeć na tą kwestię przez pryzmat zalet.

Ochrona przed inflacją

Jeśli spojrzymy na Grecję, szczególnie z perspektywy roku 2015, to można zauważyć, że kryzys związany z utratą wartości waluty państwowej spowodował chęć inwestycji w kryptowaluty, a szczególnie w Bitcoin. Ryzyko bankructwa Grecji spowodowało, że dużo osób zaczęło śledzić pojawiające się wiadomości Bitcoin i uznało, że doskonałym rozwiązaniem na uniknięcie utraty wartości pieniądza jest zakup kryptowalut, które pozwolą uniknąć negatywnych skutków inflacji. Należy zauważyć, że ilość bitcoinów jest ograniczona do 21 milionów i żadne przedsiębiorstwo lub osoba prywatna nie jest w stanie wpłynąć na sztuczne zwiększenie tej ilości. W porównaniu do waluty emitowanej przez bank centralny zauważyć można pewną tendencję dodrukowania waluty w przypadku potrzeby pobudzenia gospodarki. Kryptowaluta Bitcoin ma tą niezaprzeczalną zaletę, że nie może być kontrolowana przez żadne państwo, przez żaden bank. Z tego względu kurs Bitcoin zależny jest głównie od popytu i podaży, a więc podlega naturalnym zmianom.

Anonimowość podczas transakcji

Dla jednych zaleta, dla innych wada. W dobie łamania prywatności przez wiele serwisów społecznościowych, jak i instytucji rządowych, a nawet banków to właśnie kryptowaluta gwarantuje prawdziwą anonimowość.

Łatwość użytkowania

Transakcje za pomocą kryptowaluty nie przechodzą przez żadnych pośredników. Nie ma tutaj przewalutowania i kosztów z tym związanych. Można wysłać pieniądze na drugi koniec świata w bardzo szybki i efektywny sposób, bo w zaledwie 10 minut. Trudno wyobrazić sobie taką samą sytuację w postaci tradycyjnej waluty, która musi być zostać wymieniona na walutę danego kraju, a następnie przesłana do odpowiedniego banku w którym dana osoba posiada swoje konto.

Bezpieczeństwo i transparentność

Zabezpieczenia w postaci szyfrowania kryptograficznego nie są w dzisiejszych czasach możliwe do złamania. Nawet najpotężniejsze superkomputery nie są w stanie wygenerować tak dużej mocy obliczeniowej, aby móc obejść te zabezpieczenia. Dodatkowo sam kod źródłowy Bitcoin jest w pełni transparentny, bo oparty na open source, czyli jest to projekt publiczny, gdzie każdy programista może prześledzić stworzony kod na którym oparta jest cała sieć zwana Blockchain.