Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Frankowicze dysponują obecnie znacznie szerszym wachlarzem możliwości w kwestii dochodzenia swoich praw przed sądem. Aktualne orzecznictwo coraz częściej dostrzega przewiny banków i staje po stronie poszkodowanych klientów. Kredyt we frankach pozew może być obecnie doskonałym rozwiązaniem, aby wyjść z kłopotów finansowych spowodowanych niekorzystną umową z bankiem. Warto jednak skorzystać z fachowej pomocy prawnej świadczonej przez doświadczonych prawników.W jaki sposób uporać się z niekorzystnym kredytem we frankach?

Czy można unieważnić umowę z bankiem?

Unieważnienie kredytu to sytuacja niezwykle rzadka. Potrzebne są silne argumenty wskazujące na to, że bank naruszył prawo lub celowo wprowadził klienta błąd w momencie podpisywania umowy. Możemy uznać, że banki naginały przepisy promując kredyt w CHF i pomijając duże ryzyko kursowe. W wielu sytuacjach jest to jednak powód niewystarczający, aby unieważnienie umowy kredytowej we frankach było możliwe. Istnieją jednak metody, które pozwalają na przekształcenie umowy w celu uzyskania dużo lepszych warunków spłaty. Na tym polega odwalutowanie kredytu.

Spłata po dawnym kursie franka szwajcarskiego

Klienci banków często walczyli o takie przekształcenie umowy, aby móc spłacić zobowiązanie zgodnie z kursem franka, który obowiązywał w dniu zawarcia umowy. Takie rozwiązanie co prawda wchodzi w grę, ale dotyczy tylko niektórych kredytobiorców. Takie rozstrzygnięcie jest jednak wyjątkowo niekorzystne z punktu widzenia klientów. Musimy bowiem uwzględnić wyższe oprocentowanie, zgodne ze stawką WIBOR. W ten sposób, rata kredytu nie uległa by wyraźnym zmianom, a niekiedy mogłaby nawet wzrosnąć.

Odwalutowanie kredytu najlepszym rozwiązaniem

Co oferuje zatem fachowa pomoc dla frankowiczów? Zdecydowana większość spraw kończy się odwalutowaniem zobowiązania. Jest to możliwe wyłącznie za sprawą przychylnego wyroku sądu. Nie mamy bowiem większych szans na uzyskanie ugody z bankiem, która zaoferuje nam tak dobre warunki. Odfrankowanie kredytu polega na uznaniu go jako kredyt złotówkowy. W tej sytuacji, klientowi zwracana jest nadpłata z tytułu ryzyka kursowego oraz niekorzystnej indeksacji kursowej. W przypadku wieloletnich zobowiązań, klientom przysługuje zwrot nawet ponad 60% spłaconej kwoty.

Jeżeli umowa kredytowa nadal obowiązuje, po odfrankowaniu może się okazać, że zgodnie z nowymi warunkami, klient spłacił już należną kwotę z nawiązką. Wówczas, nawiązka ta zostanie oczywiście oddana kredytobiorcy. Obecnie, pozytywne frankowicze wyroki przynoszą takie właśnie rozstrzygnięcie sprawy. O podobne przekształcenie umowy z bankiem będzie coraz łatwiej, a wszystko za sprawą korzystnego wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

W jaki sposób unieważnić kredyt we frankach?

Choć z formalnego punktu widzenia nie jest to unieważnienie umowy kredytowej we frankach, przekształcenie zobowiązania w kredyt złotówkowy całkowicie zmienia sytuacje klientów i pozwala na optymistyczne spojrzenie w przyszłość. W jaki sposób możemy podjąć walkę o pozytywne zakończenie kwestii kredytu frankowego?

W tym celu warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych radców prawnych. Na rynku funkcjonują kancelarię, które od lat z powodzeniem prowadziły sprawy frankowiczów. Doskonałym przykładem jest chociażby kancelaria Rachelski & Wspólnicy. Korzystnie zmiany w orzecznictwie sądowym sprawiają, że skuteczna pomoc frankowiczom stoi obecnie na dużo wyższym poziomie. Decydując się na kredyt we frankach pozew masz spore szanse na uzyskanie satysfakcjonującego wyroku i odzyskanie nadpłaty z tytułu niekorzystniej zmiany kursu franka.