Tak naprawdę, kiedy chcemy poprawić wygląd swoich włosów, a jednocześnie swoje samopoczucie, wcale nie musimy wydawać sporo na fryzjera, ani też iść do drogerii po profesjonalne odżywki do włosów. Receptury, które możemy wykonać w całości z naturalnych składników we własnym domu, bez żadnych obaw można nakładać na skórę głowy i włosy. Jest to doskonałe wyjście, jeżeli chcemy unikać produktów, które pełne są sztucznych chemikaliów. Wszelkie receptury, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie, są bardzo skuteczne i chwalone.

Naturalne odżywki do włosów – 4 domowe sposoby

Czym powinna charakteryzować się dobra odżywka do włosów? Przede wszystkim tym, że widocznie poprawi ich kondycje, a my uzyskamy pożądany efekt. Te produkty, które dostępne są na drogeryjnych półkach, bardzo często mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Stosując naturalne kosmetyki do włosów, praktycznie nie ma żadnego ryzyka, że stan włosów się pogorszy, a efekty mogą być wyjątkowo zaskakujące. Poniżej przedstawiamy 4 sprawdzone przepisy, na naturalne odżywki do włosów, które bez problem wykonamy w domowych warunkach. Tanie odżywki, maski do włosów i inne popularne produkty, nie będą już nam potrzebne.

Awokado

Wystarczy jedynie rozgnieść widelcem połówkę awokado i wymieszać ją z żółtkiem na jednolitą masę. Najlepiej nałożyć tę odżywkę na umyte włosy, po czym owinąć głowę foliowym workiem, bądź też specjalnym czepkiem i ręcznikiem, aby zachować ciepło. Po upływie 20 minut, odżywkę należy zmyć, używając wyłącznie ciepłej wody, bez szamponu. Receptura ta, zapewnia włosom sporo witamin oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Szczególnie poleca się ją włosom przetłuszczającym się.

Olej kokosowy

Dzięki olejowi kokosowemu, z pewnością poprawimy kondycję włosów kruchych i suchych. Wystarczy rozgrzać w naczyniu z wodą od dwóch do trzech łyżek oleju, aby ten stał się ciepły, jednak nie za gorący. Olej należy bardzo delikatnie rozprowadzić na włosach, przy czym masując skórę głowy. Następnie, trzeba owinąć głowę plastikowym workiem oraz ręcznikiem. Po upływie około pół godziny, opłukujemy włosy ciepłą wodą. Takie odżywki do włosów suchych, można nakładać 2 razy na tydzień.

Olej rycynowy

Jest to świetne wyjście, jeżeli włosy są rzednące i zmęczone. Podobnie jak w poprzedniej recepturze, 2-3 łyżki podgrzanego oleju wmasowuje się w głowę i owija w worek i ręcznik. Odżywka ta, powinna znajdować się na włosach od 4 do 6 godzin. Najlepiej zająć się tym, kiedy mamy wolne, ponieważ kiedy spadnie nam ręcznik, można pobrudzić np. pościel. Następnie dokładnie myjemy głowę delikatnym szamponem. Cały zabieg, można powtarzać co około pół roku, raz na tydzień.

Jajko z oliwą

Konfiguracja ta, pozwala stworzyć maseczkę regeneracyjną – białkową. Jajko najlepiej ubić do uzyskania jednolitej masy, wraz z dwoma łyżkami oliwy. Z wyglądu, maseczka powinna przypominać majonez. Kładzie się ją bezpośrednio na włosy, wmasowując w skórę głowy. Kolejno zakłada się na głowę foliowy czepek, owijając ją ręcznikiem. Po około 20 minutach, należy bardzo dokładnie opłukać włosy. Zabieg można powtarzać, co około dwa tygodnie.

Kosmetyki do włosów to produkty, które dostępne są w przeróżnych formach. Znajdziemy te klasyczne – czyli szampony i odżywki, ale też i mniej popularne formy. Warto zastanowić się, czy jest sens, aby wydawać mnóstwo pieniędzy na środki, które nie dają nam gwarancji skuteczności i uzyskania pożądanego efektu. W wielu przypadkach najlepsza odżywka do włosów to będzie ta, którą samemu przygotujemy w domu, ze znanych nam składników.