Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Obecnie na rynku wtórnym można spotkać wiele pojazdów poleasingowych, należących wcześniej do firm. W jakich cenach są dostępne i czy warto się na nie zdecydować?

Samochody po leasingu – jaki mamy wybór?

Obecnie lwią część rynku nowych samochodów stanowią pojazdy wzięte w leasing. Firmy od mniej więcej dekady bardzo chętnie decydują się na taką formę umowy, która umożliwia im zyskanie nowoczesnej floty pojazdów bez wydawania na to majątku. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie w przypadku każdego przedsiębiorstwa – zarówno początkującego, jak i dobrze prosperującego. Wygodne, miesięczne raty oraz możliwość wymiany po kilku latach floty na nowe auta pozwala stale mieć do dyspozycji dobrze wyposażone, wygodne samochody z gwarancją producenta, i to w niskiej cenie.

Co dzieje się z nowymi autami, na które po kilku latach skończyła się umowa? Pojazdy poleasingowe – Arval jest marką, która proponuje kilkuletnie auta w takiej opcji - są najczęściej sprzedawane na aukcjach wewnętrznych lub bezpośrednio klientom indywidualnym i firmom. Oznacza to, że na rynek wtórny trafiają zaledwie kilkuletnie auta, bardzo często w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Tak duża popularność usługi leasingu sprawia, że obecnie można kupić niemal dowolny model auta z różnych segmentów i o różnym standardzie. Wbrew pozorom używane auta poleasingowe to nie tylko samochody mocno eksploatowane, o dużym przebiegu, ale także zadbane auta służbowe, bez usterek i zniszczeń. Warto nastawić się jednak na dość ograniczony wybór kolorystyki – zazwyczaj są to modele w ciemnych barwach, srebrne lub białe. Pod pozostałymi względami wybór jest naprawdę ogromny – możemy przebierać wśród modeli większości popularnych marek o różnych wersjach silnika, mocy, rodzaju nadwozia czy wyposażenia.

Pojazdy poleasingowe – czy warto rozważyć ich zakup?

Czy warto wybrać samochód poleasingowy?

Pojazdy poleasingowe nie wszystkim dobrze się kojarzą – zazwyczaj posiadają dość duży przebieg, zdarza się, że jeździ nimi wiele osób o różnych stylach jazdy. Obecnie jednak dość dużo zmieniło się w traktowaniu samochodów służbowych, m.in. ze względu na umowy leasingowe, które wymagają odpowiedniego serwisowania auta czy jego zwrócenia w dobrym stanie oraz kontrolę jazdy kierowców, np. w formie rejestratorów, nakładaną na nich przez pracodawców. Dzięki temu modele pofirmowe są utrzymywane w bardzo dobrym stanie technicznym, a także wizualnym, i również wśród nich można znaleźć wiele zadbanych aut.

Do dużych korzyści wyboru tego typu samochodu należy z pewnością okazyjna cena, w jakiej można upolować używane auto. Są to zazwyczaj modele zaledwie kilkuletnie, w dobrym stanie, często można więc trafić na wyjątkową okazję, która pozwoli cieszyć się w pełni sprawnym, nowoczesnym autem. Jest to dobry sposób na powiększenie swojej floty dla przedsiębiorców, którzy chcą mieć auta na własność, lub na upatrzony model w porządnym stanie dla klientów indywidualnych.

Zaletą jest także fakt, że firmy leasingowe często prowadzą szczegółowy rejestr wszystkich napraw przeprowadzonych w danym aucie. Dzięki temu można z łatwością poznać jego pełną historię i zdecydować, czy nam ona odpowiada. Możemy także często liczyć na większą transparentność tego typu firm, niż w zwykłym komisie – raczej nie natkniemy się na cofnięty licznik czy zatajenie ważnych zdarzeń. Najczęściej są to również auta z polskich salonów, co również ułatwia poznanie ich historii.

Auto po leasingu jest więc świetną opcją dla wielu osób, które chcą kupić kilkuletni samochód używany w atrakcyjnej cenie. Warto sprawdzać bieżące oferty w Warszawie, by znaleźć idealny dla siebie model w dobrym stanie. Przed zakupem najlepiej zapoznać się z dokładną historią danego pojazdu i sprawdzić jego stan techniczny.

1000 Znaków do wykorzystania