Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Wiele jest kurortów i miejscowości, które przyciągają europejskich turystów i pozwalają im spędzić czas nad morzem, a przy tym cieszyć się piękną pogodą. Niektóre z nich są jednak bardziej wyjątkowe od innych, ponieważ zapewniają ciekawsze atrakcje – przekonać się o tym można, wybierając wakacje w Lloret de Mar, czyli jednej z najpopularniejszych miejscowości Costa Brava, gdzie udaje się również wielu Polaków. Dlaczego warto ją wybrać i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają? Sprawdźmy!

Lloret de Mar, czyli liczne atrakcje dla wczasowiczów

Lloret de Mar jest miejscowością, zlokalizowaną 75 km od Barcelony, która położona jest nad brzegiem Morza Śródziemnego, oferując wspaniałe warunki do wypoczynku dla wszystkich tych, którzy cenią sobie możliwość plażowania na piaszczystej plaży i zażywania kąpieli morskich w krystalicznie czystej, ciepłej wodzie. Tym, co wyróżnia tę wakacyjną i uzdrowiskową miejscowość, jest nieregularna linia brzegowa, liczne, niezwykle urokliwe zatoczki, a także szczyty górskie, które można podziwiać niemal z każdego miejsca w Lloret de Mar. Znajdująca się tutaj plaża jest rokrocznie nagradzana za czystość, będąc tym samym znakomitym miejscem na wakacje w Hiszpanii.

Co więcej – możliwe jest tutaj uprawianie sportów wodnych, wizyta w aquaparku czy korzystanie z licznych rozrywek, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Wtedy też kurort staje się miejscem głośnych imprez i licznych tańców oraz śpiewów, które towarzyszą turystom do białego raju. Lloret de Mar zasypia rzadko, ze względu na liczne kluby nocne i muzyczne, bary tapas, kawiarnie, puby czy restauracje. Bardzo bogata jest też tutejsza oferta zakupowa – szczególnie atrakcyjna będzie w tym kontekście ulica Carrer de Saint Pere, pełna ekskluzywnych butików i sklepów.

Co ciekawe, jak na kurort, Lloret de Mar, ma ciekawą ofertę kulturalną – znajdują się tutaj piękne zabytki, wśród których dominują przede wszystkim zamek oraz katedra sprzed kilkuset lat. Jeżeli więc odwiedzisz tę miejscowość poza szczytem sezonu, możesz zwiedzać – również miejscowości znajdujące się niedaleko, w tym Barcelonę czy Gironę. Wakacje na Costa Brava są zawsze atrakcyjne, a opinie o nich – również wśród polskich turystów – są bardzo pozytywne, w związku z czym z pewnością się nie zawiedziesz!

Pogoda w Lloret de Mar

Tutejsza pogoda nie różni się specjalnie od tej, jaka panuje w pozostałych częściach Costa Brava. Ze względu na klimat śródziemnomorski, tutejsze lata są ciepłe, a jesień i zima łagodne, dzięki czemu do Lloret de Mar możesz przyjechać tak naprawdę o każdej porze roku. Oczywiście najbardziej atrakcyjne będą miesiące od czerwca do września, ponieważ to właśnie wtedy mamy do czynienia ze szczytem sezonu, a co za tym idzie – najlepszą zabawą i pogodą (temperatura często przekracza 30 stopni Celsjusza). Nie ma jednak co kryć – w sezonie ceny są najwyższe, dlatego warto nastawić się na oferty typu last minute i all inclusive albo przyjechać w inne miesiące – np. w maju czy październiku, kiedy to do połowy miesiąca pogoda jest jeszcze bardzo ładna.

W przypadku wakacji na Costa Brava zimą, jesienią lub wczesną wiosną, radzimy zaopatrzyć się w coś cieplejszego i… zwiedzać! A wybór masz naprawdę ogromny, ponieważ okoliczne miejscowości i atrakcje tego hiszpańskiego regionu pozwalają każdemu na spędzenie czasu w wyjątkowy sposób.

Czy warto udać się do Lloret de Mar?

Jak najbardziej, bo choć niektórzy uważają tę miejscowość za głośną i zbyt tłoczną, rzeczywistość jest zgoła odmienna – to urokliwy kurort, który różni się od wielu innych tym, że oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych i jest doskonale zlokalizowany. Może stanowić zarówno centrum Twoich hiszpańskich wakacji, jak również bazę wypadową do innych, większych miejscowości.

Wakacje życia? Tylko na Lloret de Mar!