Za kradzież rozbójniczą odpowie 55-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna skradł w supermarkecie 4 opakowania kawy, po czym nie płacąc wyszedł na zewnątrz. Kiedy pracownik ochrony chciał go zatrzymać zaczął go szarpać i odpychać. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali sprawcę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Wczoraj wieczorem dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie jednego z supermarketów w Chełmie. Skierowani na interwencję policjanci zatrzymali na terenie sklepu 55-letniego mieszkańca Lublina. Z relacji pokrzywdzonych wynika, że mężczyzna schował pod odzieżą 4 opakowania kawy o wartości ponad 100 złotych, po czym opuścił sklep nie płacąc za te produkty. Jednak pracownik ochrony zauważył podejrzane zachowanie mężczyzny i pomimo, że 55-latek odpychał go i szarpał, udaremnił mu kradzież. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.