Sekundy decydują - policja w Chełmie prowadzi akcję „Pieszy” na przejściach

2 min czytania
Sekundy decydują - policja w Chełmie prowadzi akcję „Pieszy” na przejściach

FOT. KMP w Chełmie

Policyjne patrole zatrzymały wzrok na przejściach - mundurowi kontrolują kierowców i pieszych, przypominają o bezpieczeństwie i elementach odblaskowych. Akcja ma wyeliminować groźne manewry tuż przy pasach.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Funkcjonariusze obserwują zachowania kierujących - szczególnie czy stosują się do zakaz wyprzedzania na przejściu i czy ustępują pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na pasy lub będącemu na nich. Patrolom towarzyszy kontrola innych wykroczeń drogowych.

Jak podaje Policja:

Policjanci z chełmskiej drogówki prowadzą dzisiaj działania „Pieszy”.

Mundurowi zwracają też uwagę na pieszych. Sprawdzają, czy nie przechodzą przez jezdnię w niedozwolonych miejscach i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia. Policja zachęca do używania elementów odblaskowych - prosty dodatek, który zwiększa widoczność po zmroku i może uratować życie.

Apel do uczestników ruchu padł także ze słów przedstawiciela służb:

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i obserwowanie tego, co dzieje się dookoła nas na drodze, aby nie dopuścić do niebezpiecznych dla życia i zdrowia sytuacji. Pamiętajmy, że to również od nas samych zależy to, czy bezpiecznie dotrzemy do celu.

  • nadkomisarz Ewa Czyż

Działania patrolowe mają wymiar prewencyjny i kontrolny. Funkcjonariusze przypominają, że niedostosowanie się do przepisów stwarza realne zagrożenie i może pociągać konsekwencje przewidziane prawem. Kontrole prowadzone są dziś na ulicach miasta i w powiecie - miejscach, gdzie piesi najczęściej wchodzą na jezdnię.

Prosta rzecz - wystarczy jedno zauważenie przez kierowcę, by uniknąć tragedii; mimo to kwestia widoczności wciąż pozostaje zaniedbana przez część uczestników ruchu.

na podstawie: Policja Chełm.

Autor: krystian