Gry, emocje i pokolenia przy jednym stole - międzypokoleniowy turniej warcabowy w Chełmie

W sali wypełnionej szeptami i stukiem pionków mieszkańcy Chełma obserwowali, jak jedna plansza potrafi połączyć dzieci i seniorów. Przy stołach zasiadły zarówno pierwsze kroki młodych adeptów, jak i doświadczeni miłośnicy gry. Atmosfera była serdeczna - miejscami napięta rywalizacja mieszała się z uśmiechem i wzajemnym szacunkiem.
- Międzypokoleniowy Turniej Warcabowy - rywalizacja, która łączyła wiek i doświadczenie
- W Chełmie - co takie inicjatywy znaczą dla miasta
Międzypokoleniowy Turniej Warcabowy - rywalizacja, która łączyła wiek i doświadczenie
Turniej, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, zgromadził uczestników w różnym wieku. Przy jednym stole spotkali się uczniowie klasy 6B Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej ARKA oraz seniorzy, którzy od lat grają w warcaby. Zmagania przebiegały w duchu fair play - słychać było skupienie, ale też wzajemne wsparcie i rozmowy o ruchach, które decydowały o losach partii.
Zwycięzcami zawodów zostali:
- I miejsce: Kazimierz Tomczak
- II miejsce: Józef Chorecki
- III miejsce: Szymon - klasa 6B
Organizację wspierali i dopilnowali porządku oraz sprawnego przebiegu turnieju Honorata Daniewska - wychowawczyni klasy, oraz Kamil Wilk. Wydarzenie objęte było także honorowym patronatem Anny Dąbrowskiej-Banaszek - Poseł na Sejm RP, co podkreśliło rangę spotkania.
W Chełmie - co takie inicjatywy znaczą dla miasta
Takie spotkania to więcej niż zawody - to wymiana doświadczeń i most między pokoleniami. Dla młodszych uczestników było to okazją do nauki koncentracji, planowania i szacunku dla przeciwnika; dla seniorów - szansa na aktywność umysłową i kontakt z młodszymi mieszkańcami. Dla miasta to dowód, że niewielka inicjatywa lokalna potrafi stworzyć przestrzeń do integracji i międzypokoleniowych relacji.
Organizatorzy i opiekunowie pokazali, że przy minimalnym nakładzie można zorganizować wydarzenie o wartości społecznej - warto zwracać uwagę na kolejne zapowiedzi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz szkół, bo podobne turnieje sprzyjają zarówno edukacji, jak i sąsiedzkim więziom.
W praktycznym wymiarze takie spotkania zachęcają do udziału - dla mieszkańca Chełma to sygnał, że warto śledzić lokalne inicjatywy, angażować dzieci i seniorów oraz sami tworzyć okazje do spotkań przy planszy - bo to prosta droga do wspólnych chwil i nowych znajomości.
na podstawie: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie.
Autor: krystian

