Senior w sieci w Siedliszczu - darmowe warsztaty dla osób 60+ jak korzystać z internetu

Bezpłatne, jednodniowe szkolenia dla mieszkańców terenów wiejskich i wiejsko-miejskich pomogą seniorom zyskać pewność przy obsłudze smartfona i komputera — zapisy trwają do 15 października 2025.
- Zapisz się w Siedliszczu i przyjdź na praktyczny warsztat
- Naucz się praktycznych umiejętności i unikaj stresu przy nowych technologiach
Zapisz się w Siedliszczu i przyjdź na praktyczny warsztat
Projekt „Senior w sieci” organizowany przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Siedliszczu oferuje darmowe, jednodniowe szkolenia dla osób w wieku 60 lat i więcej. Zajęcia mają charakter praktyczny i obejmują korzystanie z internetu, telefonu i komputera w codziennych sytuacjach — od opłacania rachunków po kontakt z rodziną. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy przyjmowane są do 15 października 2025 roku pod numerem telefonu 82-569-22-10 lub osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Siedliszczu. Organizatorzy zachęcają seniorów do skorzystania z bezpłatnej oferty.
Naucz się praktycznych umiejętności i unikaj stresu przy nowych technologiach
Warsztaty są prowadzone tak, by zmniejszyć obawy przed nowymi technologiami — trenerzy pokażą krok po kroku, jak bezpiecznie używać smartfona i komputera. Program obejmuje m.in. przeglądanie stron internetowych, zakupy online, płatności elektroniczne oraz komunikację z bliskimi. Organizatorzy kładą nacisk na bezpieczeństwo w sieci i proste rozwiązania, które można od razu zastosować w codziennym życiu.
Skorzystanie z warsztatów to też okazja do rozmowy z opiekunami społecznymi i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami — dla wielu seniorów to pierwszy krok do swobodnego poruszania się w cyfrowym świecie.
na podstawie: Urząd Miejski w Siedliszczu.
Ostatnie Artykuły

Skleroterapia jako skuteczna metoda leczenia żylaków i pajączków bez operacji

Jedna ankieta ma pokazać, gdzie gminy z powiatu chełmskiego potrzebują zdrowotnej korekty

Jedno uderzenie i ciągnik przewrócił się do rowu pod Wojsławicami

Wielkanocny stół połączył mieszkańców treningowych mieszkań w Chełmie

MOPR porządkuje wypłaty i otwiera nowe terminy konsultacji w Chełmie

Granty od 3 do 6 tysięcy złotych dały małym organizacjom nowy start

Goniąc Kormorany w Chełmie - wieczór, który odpali polskie przeboje

Policjanci ugasili pożar traw, zanim dosięgnął garaży w Rejowcu Fabrycznym

Kabaret Moralnego Niepokoju wraca do Chełma z wieczorem na pełnym gazie
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – hit kolejki: Avia Świdnik – Chełmianka Chełm 1:0](/images/mecz/thumbnails/avia-swidnik-chelmianka-chelm-04042026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 4 (Grupa IV) – hit kolejki: Avia Świdnik – Chełmianka Chełm 1:0

Wielkanocny stół w Dziennym Domu Senior+ w Chełmie połączył rozmowy i wspomnienia

W Chełmie uczą komunikacji bez barier przy okazji Światowego Dnia Autyzmu

Biesiada wraca po raz czwarty i już szykuje scenę dla śpiewających zespołów

