Chełmski Dom Kultury zaprasza na film Imago i spotkanie ze Swiernalisem
Chełm zaprasza na wyjątkowy wieczór filmowy z muzyką na żywo i spotkaniem z artystą, który od lat kształtuje polską scenę alternatywną. To wydarzenie to nie tylko projekcja filmu, ale prawdziwa podróż w czasie do przełomowej epoki lat 80. i niezwykłe doświadczenie artystyczne.

Chełmski Dom Kultury ożywia klimat lat 80. dzięki filmowi Imago

W sercu Chełma, w przestrzeniach Chełmskiego Domu Kultury, odbędzie się pokaz filmu „Imago” – produkcji inspirowanej historią matki aktorki Leny Góry. Akcja filmu przenosi widzów na Wybrzeże pod koniec lat 80., tuż przed ważnymi przemianami społecznymi i gospodarczymi w Polsce. To czas, gdy rodziły się nowe, alternatywne nurty muzyczne, które zmieniały oblicze kultury młodzieżowej.

Lena Góra zachwyca w roli głównej, prezentując postać pełną odwagi, niezależności i wolności, co czyni tę kreację wyjątkowo silną i autentyczną. Muzyczna oprawa autorstwa Andrzeja Smolika dodaje filmowi hipnotyzującego charakteru, tworząc niepowtarzalną atmosferę tamtych czasów.

Spotkanie z SWIERNALISEM – głosem polskiej alternatywy w Chełmie

Po projekcji filmu publiczność będzie miała okazję spotkać się z gościem specjalnym – SWIERNALISEM, artystą znanym z nieustannej eksploracji muzycznych ścieżek oraz bezkompromisowego podejścia do twórczości. Od debiutu w 2016 roku z albumem „DRAUMA”, wydanym przez Kayax, SWIERNALIS zdobywa uznanie za różnorodność stylów i głębię przekazu.

Artysta był także członkiem zespołu Zakaz Kąpieli, stworzonego przez Andrzeja Smolika specjalnie na potrzeby filmu „Imago”. Jego obecność podczas wydarzenia to unikalna szansa na poznanie kulis powstawania projektu oraz rozmowę o inspiracjach i procesie twórczym.

Pokaz wraz ze spotkaniem odbędzie się 23 maja 2025 roku o godzinie 18:00 w Chełmskim Domu Kultury przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona – warto więc wcześniej zgłosić chęć udziału telefonicznie pod numerem 82 562 34 56 lub osobiście w siedzibie placówki.


Według informacji z: Chełmski Dom Kultury