II Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej: Znamy wyniki!
W Pawłowie odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej, który przyciągnął liczne grono miłośników lokalnej muzyki. Wydarzenie obfitowało w emocje, a uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w różnych kategoriach. Poniżej przedstawiamy wyniki i szczegóły dotyczące tego wyjątkowego festiwalu.
  • Triumf kapel i zespołów śpiewaczych na festiwalu

  • Wokalne zespoły zdominowały konkurs

  • Jury doceniło różnorodność i talent

Triumf kapel i zespołów śpiewaczych na festiwalu

II Powiatowy Festiwal Piosenki Biesiadnej zgromadził w Pawłowie licznych artystów, którzy rywalizowali w kategoriach kapel, zespołów śpiewaczych oraz zespołów wokalnych. Wśród kapel najlepsza okazała się Kapela Kataryna z Pokrówki, zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Kapeli Sawińskiej z Sawina, a trzecie Kapeli Miraż z Dubienki.

W kategorii zespołów śpiewaczych zwyciężył Gminny Zespół Śpiewaczy Rosa z Kamienia. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Śpiewaczy Na Dolince z Kumowa Majorackiego, natomiast trzecie miejsce zajęły Pawłowianki z Pawłowa. Wyróżnienia otrzymały zespoły: Wrzos z Sawina, Ale Babki z Kapelą Męską z Dorohuska, Leśniczanki z Leśniowic, Swojska Nuta z Rejowca Fabrycznego, Echo z Gołębia, Radość z Liszna, Paulinki ze Strupina Dużego, Siedliszczanie znad Wieprza, Borowianki z Kapelą z Raciborowic Kolonii oraz Jarzębina z Czułczyc.

Wokalne zespoły zdominowały konkurs

Silną konkurencję w kategorii zespołów wokalnych wygrał Zespół Wokalny Jesienne Promyki z Krasnegostawu. Na drugim miejscu znalazł się Zespół Wokalny Remedium z Białopola. Oba zespoły zachwyciły jury i publiczność, prezentując znakomite umiejętności wokalne i autentyczność wykonania.

Warto podkreślić, że nagrody finansowe dla zwycięzców zostały ufundowane przez Starostę Chełmskiego, a statuetki wręczył Gminny Ośrodek Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie. To dowód na wsparcie lokalnych inicjatyw kulturalnych i promowanie talentów z naszego regionu.

Jury doceniło różnorodność i talent

Oceny dokonywało jury w składzie Aleksandra Murat-Bochen, Dyrektor Centrum Kultury w Łęcznej, Milena Mazurek, muzykolog i nauczyciel klasy fortepianu w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia w Chełmie, oraz Małgorzata Mielniczuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stołpiu i nauczyciel muzyki. Ich profesjonalne podejście i doświadczenie zapewniły sprawiedliwe i rzetelne oceny występów.

Organizatorami festiwalu byli Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie oraz Powiat Chełmski. Dzięki ich zaangażowaniu wydarzenie przebiegło sprawnie i dostarczyło niezapomnianych wrażeń zarówno uczestnikom, jak i widzom. Festiwal stał się ważnym elementem kalendarza kulturalnego regionu, promując lokalne talenty i integrując społeczność.


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Chełmie