31. Finał WOŚP w Chełmie

ChDK | 28 stycznia 2023 | wstęp - min. 10 zł do puszki WOŚP

W niedzielę 29 stycznia w całej Polsce i wielu krajach świata swój koncert zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku ta najweselsza orkiestra świata zagra po to by pokonać sepsę. Zagra dla wszystkich – małych i dużych, a jej hasłem jest „żyj zdrowo w zdrowym świecie!”. Głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są firmy AZART Jana Kwiatkowskiego, MELIX Zbigniewa Milewskiego i PW Ewa Grzywna-Żmuda. Ważnym partnerami są Galeria Chełm i firma SUNgraf. Patronem wośpowych działań w naszym mieście jest prezydent Chełma Jakub Banaszek.

„Młodzi artyści dla WOŚP” - 28 stycznia

Koncert rozpocznie się o godz. 14:00 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. Wystąpią dziecięce i młodzieżowe formacje wokalne i taneczne:

14.00-14.40 - Formy artystyczne Chełmskiego Domu Kultury
15.00-15.40 - Estrada Dziecięca
16.00- 16.40 - Formy artystyczne Młodzieżowego Domu Kultury

Będzie można podziwiać wielu młodych, ale już utytułowanych artystów. W przerwach będą licytacje różnych ciekawych przedmiotów i usług. Ten barwny koncert będzie można zobaczyć za wrzutkę do orkiestrowej puszki w minimalnej wysokości 10 zł.

Hity dla WOŚP - 28 stycznia

Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 w sali widowiskowej Chadeku. W wyznaczonych godzinach wystąpią znane i lubiane zespoły: 18:00 Banda Barbary, 18:40 Bimber Boys i 19:20 Kataryna. Oczywiście będą licytacje ciekawych fantów. Zespoły gwarantują, że na tym koncercie każdy odnajdzie swoje ulubione piosenki. Wstęp w minimum 20 zł wrzucane do orkiestrowej puszki.


Ponadto w programie WOŚP:

Bon Ton dla WOŚP na 104,9 FM! - 27-29  stycznia

Tradycyjna licytacja wspaniałych fantów odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę w godz. 10:00-14:00. Będzie można wylicytować m.in. prestiżowe złote serduszka, kursy na prawo jazdy, przelot paralotnią, unikatowe fotele, vouchery na tatuaż, pokaz tańców, symulator lotu Airbusem A320, przejazd traktorem, seans saunowy, szkolenie survivalowe, obiad z senatorem oraz … kawałek deptaka!

Gramy bo lubimy! - 27 stycznia

Koncert rozpocznie się o godz. 17:30 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Hrubieszowskiej. Wystąpią uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście. W programie muzyka nie tylko poważna, ale też rozrywkowa. Koncert organizuje PSM, wstęp za datek do puszki.

Moto Orkiestra w Galerii Chełm - 28 stycznia

Impreza odbędzie się w godz. 10:00-14:00 na parkingu Galerii Chełm. Będzie to pokaz samochodów sportowych, zabytkowych, amerykańskich i służb ratowniczych. W samo południe będzie widowiskowy pokaz działań ratowniczych w miejscu symulowanego wypadku drogowego. Będą mistrzostwa Chełma w przeciąganiu samochodu, oferta chełmskich firm motoryzacyjnych, mnóstwo konkursów z ciekawymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. Będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przypomnieć sobie przepisy ruchu drogowego i zasady bezpiecznej jazdy. Chętni będą mogli wziąć udział w akcji „CHEŁMianie w HEŁMie”, czyli po wrzuceniu datki do puszki zrobić sobie zdjęcie w metalowym nakryciu głowy.

Turniej Squasha o Puchar Wielkiej Orkiestry – 28 stycznia

Turniej indywidualny, rozpocznie się w sobotę o godz. 9:00 w aquaparku. Zapraszamy do kibicowania, gdyż lista startowa już jest zamknięta.

"Chełmscy sportowcy - Wielkiej Orkiestrze!" - 29 stycznia

Sympatyczna ustawka spacerowo-biegowo-rowerowa dla wszystkich chętnych. Zbiórka uczestników o godz. 9:00 na parkingu Lidla przy rondzie WOŚP. Więcej na ChełmBiega na Facebooku.

15. Orkiestrowy Samochodowy Rallysprint – 29 stycznia

Początek o godz. 10:00 na Torze dziki Wschód w Brzeźnie 233A. Zgłoszenia przed imprezą. Samochodowe ściganie dla wszystkich chętnych dysponujących prawem jazdy. Wspaniała okazja do doskonalenia techniki jazdy w bezpiecznych warunkach. Sponsorami imprezy są Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji z ul. Kolejowej 5 oraz Serwis Samochodowy Barski Misterek z ul. Hrubieszowskiej 102. Więcej na Facebooku Automobilklubu Chełmskiego.

Chełm dla Wielkiej Orkiestry! - 29 stycznia

Finałowy koncert 31. Finału rozpocznie się o godz. 14:00 na chełmskim deptaku. Czeka potężna porcja znakomitej muzyki. W kolejności wystąpią: 14:05 Dariusz Kwietniewski & Friends, 14:35 Arka Przyszłości, 15:00 Cuda Wianki, 15:45 Yaroo, 16:40 Kwadrans, 17:30 LIVETSORD, 18:20 Eclectic Music, 19:15 Kingdom of Rock, 20:00 Światełko do nieba - fireshow grupy Nizar. W przerwach pomiędzy występami zespołów odbędą się licytacje atrakcyjnych fantów. Będą zawody strzeleckie paintballa i z broni pneumatycznej oraz przejazdy traktorem i samochodami zabytkowymi. W strefie gastro będą czekały ciasta, bigos, grochówka, ciepłe napoje oraz kiełbaski, które będzie można samodzielnie upiec na … przenośnym ognisku. Kiermasz prac plastycznych zorganizuje MDK. Będzie można zrobić sobie zdjęcie w specjalnym wośpowym hełmie w Chełmie. Będzie też dużo innych atrakcji.

Tagi: 
wośp
koncert
koncert charytatywny