Pielęgnacja obuwia skórzanego damskiego zimą

Obuwie skórzane damskie z pewnością jest idealną propozycją na zimę. Swoją popularność zawdzięczają one wysokim komfortem oraz trwałością. Warto również wspomnieć o tym, że naturalna skóra świetnie przepuszcza powietrze. Decydując się na takie buty trzeba pamiętać, że skóra nie lubi wilgoci, soli oraz piasku. Dlatego konieczna będzie odpowiednia pielęgnacja obuwia skórzanego. Poniżej znajdziecie najważniejsze kroki podczas pielęgnacji naturalnej skóry, które pomogą wam przedłużyć żywotność butów.

Oczyszczanie butów

Przede wszystkim musimy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skórzanych butów, zanim przystąpimy do innych czynności. Konieczne jest korzystanie tylko ze środków przeznaczonych do naturalnej skóry. Warto zacząć od wyjęcia sznurówek oraz oczyszczeniu ich osobno. Następnie możemy zabrać się za usuwanie warstwy błota za pomocą szczotki z naturalnym włosiem. Gdy ten etap już skończymy, należy umyć skórzane obuwie wilgotną bawełnianą ściereczką. Tak wyczyszczone buty zostawiamy do wyschnięcia lub przecieramy suchym ręcznikiem.

Impregnacja skórzanych butów

Jest to kolejny bardzo ważny etap pielęgnacji skórzanych butów. Ważne jest tutaj korzystanie z impregnatów dostosowanych do konkretnego rodzaju skóry w Twoich butach. Źle dopasowany preparat może odbarwić kolor skóry. Impregnaty dostępne są w różnych formach. Produkt w kremie lub wosku należy wetrzeć w materiał za pomocą bawełnianej ściereczki. Natomiast impregnat w sprayu nanosimy z odpowiedniej odległości, która podana jest zazwyczaj na opakowaniu produktu. Po wykonaniu tego etapu czekamy aż buty wyschną. Jeśli szukasz wysokiej jakości obuwia damskiego ze skóry, to zajrzyj na https://oleksy.pl/kobieta

Pastowanie skórzanego obuwia

Jeżeli skończyłaś już impregnować obuwie skórzane damskie, możesz zabrać się za pastowanie. Tak jak w poprzednich krokach należy dobrać odpowiednią pastę do swoich butów. Pamiętajmy o tym, żeby kolor pasty zgadzał się z kolorem skóry. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniej barwy, warto zdecydować się na pastę bezbarwną. Po dobraniu odpowiedniego produktu, zanurzamy bawełnianą ścierkę lub szczotkę w paście i nanosimy ją na buty. Czekamy około 30 minut, a następnie usuwamy nadmiar pasty z obuwia i delikatnie polerujemy. Najlepsze pasty do skórzanych butów są wykonane z naturalnych olejów oraz tłuszczy.

Wypełniacze do butów

Od wielu lat do skórzanego obuwia wykorzystuje się specjalne wypełniacze. Często są one wykonane z drewna i zwą się prawidłami. Naturalna skóra jest elastyczna i często pojawiają się na niej zagniecenia. Dzięki wypełniaczom jesteśmy w stanie obuwie wyprostować. Niektóre prawidła są w stanie dodatkowo usuwać nieprzyjemny zapach. Należy je wkładać zawsze, kiedy nie mamy skórzanych butów na stopach.

Obuwie skórzane damskie jest niezwykłą inwestycją na lata, jednak trzeba pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Skórzanych butów nie można kłaść na kaloryferze, ponieważ narazimy naturalną skórę na stwardnienie i popękanie. W przypadku skóry lakierowanej, nie możemy jej pastować, ponieważ straci ona swój blask. Trzymając się powyższych wskazówek z pewnością uda wam się jeszcze bardziej przedłużyć żywotność obuwia.