Nasza koleżanka z chełmskiej komendy Iwona Panas podjęła kolejne wyzwanie. 31 lipca wystartowała w ramach Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego i rozgrywanych podczas tego wyścigu Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Swój wyścig zakończyła sukcesem i stanęła na podium. Wśród kobiet wywalczyła trzecie miejsce. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Główny Policji.

W dniu 31 lipca 2022 roku w Arłamowie odbył się Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego oraz rozgrywane podczas tego wyścigu Górskie Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. W tej towarzyszącej rywalizacji uczestniczyło 75 funkcjonariuszy i pracowników Policji, którzy mieli do pokonania wymagającą trasę, na której ścigają się także kolarze zawodowi. Do pokonania było 75 kilometrów z trudnymi podjazdami, a po nich szybkimi zjazdami.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym stanęła policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie starszy aspirant Iwona Panas. Kolarskie zmagania w trudnych warunkach pogodowych i na wymagającej trasie nasza funkcjonariuszka zakończyła sukcesem. W kategorii kobiet zdobyła na podium trzecie miejsce. Z kolei w ramach Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, w którym startowało blisko 2 tysiące osób, uplasowała się na 12 miejscu w kategorii K3 oraz 27 open kobiet.

Najlepsi policyjni kolarze zostali uhonorowani medalami i pucharami. Iwonie Panas gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.