Lawenda – dlaczego warto ją mieć w swoim ogrodzie?

Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej znanych roślin, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu kolorowi oraz zniewalającemu zapachowi. Lawenda, bo o niej mowa, jest przez wiele osób wręcz uwielbiana. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób marzy o tym, by móc mieć ją także i w swoim ogrodzie, a to jest zdecydowanie dobry ruch. Dlaczego więc warto mieć u siebie lawendę i jak ją odpowiednio hodować i pielęgnować, by rosła i kwitła nam tak, jak tego sobie życzymy?

Lawenda – piękny wygląd i śliczny zapach

Naprawdę trudno jest pomylić lawendę z jakimkolwiek innym kwiatem czy krzewem. Charakterystyczne igiełkowate pędy, małe listki oraz bardzo intensywny kolor to jedne z głównych atutów lawendy. Nie wolno jednak zapominać także o pięknym zapachu, który jest co prawda bardzo intensywny, lecz naprawdę przyjemny. Zapach ten jest tym bardziej imponujący, iż same kwiaty wcale nie należą do największych. Odpowiedni wzrost sprawia, że lawenda tworzy sporej wielkości krzaki, które bez cienia wątpliwości będą ciekawym urozmaiceniem kolorystycznym twojego ogrodu.

Sadzonki lawendy możesz kupić w wielu miejscach – w supermarketach, hipermarketach oraz w specjalistycznych sklepach ogrodniczych, nawet tych online, jak na przykład https://domisad.pl/catalog/lawenda. Podczas uprawy warto pamiętać o wybraniu lawendzie miejsce ze sporą dawką słońca, a także glebie, która powinna mieć zasadowy odczyn pH. Nie może ona być również zbyt wilgotna. Chciałbyś jednak przed jej posadzeniem poznać więcej faktów z dziedziny ogrodnictwa? Z pewnością przydatne będą takie strony, jak http://asbiznesu.pl/ i http://muszlafest.pl/.