Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Podejrzana paczka, z której wydobywa się dym pozostawiona w pokoju akademika wyższej uczelni w Chełmie i poszkodowana jedna osoba, to epizod wczorajszych ćwiczeń zorganizowanych przez straż pożarną i Urząd Miasta Chełm. Uczestniczyli w nich policjanci z chełmskiej komendy. Celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania służb w warunkach wystąpienia zagrożenia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie uczestniczyli we wczorajszych ćwiczeniach zorganizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Chełm.

Miejscem ćwiczeń był akademik wyższej uczelni w Chełmie i przyległy do niego teren. Scenariusz zakładał, że w jednym z pokoi w akademiku pozostawiona została paczka, z której zaczął wydobywać się dym. W wyniku tego obrażeń doznała jedna osoba, która dotknęła paczki. Zadaniem policjantów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i zapewnienie bezpieczeństwa służbom ratunkowym, a także zapewnienie porządku publicznego w rejonie prowadzonych działań.

komisarz Ewa Czyż