Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Wczoraj na polu uprawnym w gminie Kamień znaleziony został niewybuch. O fakcie tym dyżurnego komendy powiadomił mężczyzna, który wykonywał tam prace polowe. Policjanci zabezpieczają niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu sytuacji.

Mężczyzna, który wczoraj wykonywał prace rolne na polu w Pławanicach natknął się na niewybuch. O fakcie tym poinformował dyżurnego chełmskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci pilnowali tego miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało był to granat moździerzowy pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali do neutralizacji.

Apelujemy o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

komisarz Ewa Czyż