Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

Medycyna estetyczna oferuje swoim pacjentom dostęp do wielu zaawansowanych zabiegów skoncentrowanych na estetyce. Wiele z nich wykorzystuje kwas hialuronowy. Czym dokładnie jest ta substancja? Jakie posiada zastosowanie?

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej można uzyskać bardzo dobre efekty praktycznie od zaraz. Są to zabiegi, które wykorzystują różnego rodzaju preparaty oraz urządzenia pozwalające na zmniejszenie różnych niedoskonałości skórnych, a także o działaniu profilaktycznym, w tym anti-aging.

Do oferowanych zabiegów medycyna estetyczna wykorzystuje bardzo często kwas hialuronowy, który działa jak naturalny wypełniacz, implant. Pozwala na zmniejszanie ubytków w skórze i modeluje rysy twarzy.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem chemicznym zaliczanym do polisacharydów. Można znaleźć go we wszystkich organizmach, od bakterii aż po ssaki.

Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w skórze właściwej. U człowieka jest on także elementem macierzy międzykomórkowej skóry, czyli „wewnętrznego rusztowania” skóry. Zapewnia jej młody wygląd, elastyczność, jędrność, brak zmarszczek

Dzisiaj kwas hialuronowy można syntetyzować w laboratorium. Stał się on od tego czasu popularnym dodatkiem w różnych kosmetykach, a także podstawą licznych zabiegów medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy – jeden związek, wiele zastosowań

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy stosowany jest głównie jako wypełniacz. Wykorzystuje się wówczas trzy różne typy tego związku, a mianowicie usieciowany, częściowo usieciowany oraz nieusieciowany, które różnią się pomiędzy sobą gęstością, a tym samym efektami, jakie można wówczas uzyskać.

Kwas nieusieciowany daje najbardziej delikatne efekty, natomiast ten usieciowany jest najbardziej gęsty, a także najtrwalszy, dzięki czemu pozwala na uzyskanie bardziej zauważalnych rezultatów.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej wykorzystujące kwas hialuronowy:

  • usuwanie zmarszczek

  • wolumetria – poprawa objętości twarzy

  • modelowanie twarzy

  • powiększanie i modelowanie ust

  • mezoterapia igłowa

  • odmładzanie dłoni

Zatem medycyna estetyczna jest w stanie wykorzystać kwas hialuronowy na szereg sposobów. Za każdym razem można uzyskać efekty widoczne od zaraz i na długo! Związek ten utrzymuje się w skórze nawet powyżej 12 miesięcy zależnie od indywidulanych predyspozycji.

Gdy efekt uzyskany przez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zaniknie, zabieg można wykonać kolejny raz.

Jak odbywa się zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy prowadzone są przez lekarzy medycyny estetycznej. Są to zabiegi prowadzone w sterylnych warunkach, z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi.

Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana, a następnie lekarz wykonuje serię zastrzyków w uprzednio oznaczone miejsca.

Zasadniczo, zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjenta. Najczęściej nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Gdy pacjent chce zniwelować dolegliwości bólowe, można zastosować specjalny krem o działaniu znieczulającym.

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, lekkie zasinienia, krwiaki czy obrzęki i tkliwość. Zanikają one po paru dniach od wykonania zastrzyków.

Zabiegi z kwasem hialuronowym – skuteczne i bezpieczne!

Dostępne w gabinetach medycyny estetycznej zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy to doskonały wybór dla różnych typów skóry. Związek ten świetnie nadaje się do uzupełniania bruzd, zmarszczek i braków w objętości skóry, nadając jej znów młody, promienny wygląd.

Sprawdź już teraz on-line oferty gabinetów medycyny estetycznej prowadzące zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.