Potrzebujesz pomocy przy przygotowaniu się do matury? W takim przypadku najczęściej pierwsza myśl to korepetycje. Warto jednak wskazać, że wsparcie mogą zaoferować także specjalne kursy przygotowawcze, które organizowane są w wielu prywatnych ośrodkach!

Dobrze zdana matura to lepszy start na studia. Właśnie dlatego obecni uczniowie ostatnich klas szkół średnich tak duże znaczenie przykładają do zaliczenia egzaminu dojrzałości z jak najlepszymi wynikami.

Aby zdać maturę bez problemu, można uczyć się do niej samodzielnie, ale można również wybrać zajęcia dodatkowe. Wśród nich najbardziej popularne są korepetycje oraz kursy przygotowawcze do matury, na przykład organizowane przez ośrodek Pitagoras z Warszawy.

Na co warto się zdecydować? Czy lepsze będą korepetycje, a może kursy maturalne? Zapraszamy do sprawdzenia wyników naszego porównania!

Korepetycje – indywidualne kursy przygotowawcze do matury

Gdy myślimy o pomocy w nauce, najczęściej myślimy także o korepetycjach. To indywidualne zajęcia, podczas których nauczyciel przerabia z uczniem konkretny materiał. Korepetycje mogą zarówno obejmować kilka spotkań, jak również mogą odbywać się przez cały rok, na przykład w ramach przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Zaletą korepetycji jest możliwość indywidualnej pracy z nauczycielem, który poświęca wtedy uczniowi cały swój czas. Wobec tego takie indywidualne kursy przygotowawcze do matury mogą być jeszcze bardziej efektywne!

Korepetycje czy kursy przygotowawcze do matury

Dodatkowym plusem jest możliwość umówienia się na dogodny termin oraz zajęcia w najwygodniejszej lokalizacji – także w domu ucznia.

Z drugiej jednak strony za korepetycje zapłacimy więcej niż za kursy przygotowujące do matury. Ceny za jedne zajęcia trwające godzinę lekcyjną, czyli 45 minut to od około 40 do nawet 80 złotych w zależności od przedmiotu.

Kursy przygotowawcze do matury – nauka w małych grupach

Druga propozycja to kursy do matury prowadzone w grupach. Organizowane są one przez wiele ośrodków na terenie całego kraju. Gdy chcemy wybrać takie kursy przygotowawcze do matury Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie są one dostępne – tutaj działa wspomniany ośrodek Pitagoras.

Kursy przedmaturalne odbywają się najczęściej w małych grupach od 3 do 10 uczniów w zależności od ośrodka. Wtedy nauczyciel może poświęcić swoim uczniom tyle czasu, ile potrzebują.

Kursy organizowane przez ośrodki stosują aktywizujące metody nauki, dlatego też pomagają w zdobywaniu i zapamiętywaniu informacji jeszcze efektywniej. Nauczyciel zarówno podaje wiedzę „w pigułce”, jak również prowadzone są różne ćwiczenia, testy. Dodatkowo, chętni mogą wykonywać zadania domowe.

Ile trzeba zapłacić za kurs maturalny? W tym przypadku ceny są bardziej atrakcyjne niż w przypadku korepetycji. Przykładowo, za roczne kursy maturalne w Warszawie można zapłacić już od około 1300 złotych wzwyż za ponad 65 godzin zajęć. Nietrudno policzyć, że za kursy maturalne Warszawa tego rodzaju zapłacimy znacznie mniej niż za indywidualne spotkania z korepetytorem.

Reasumując, gdy zależy Ci na tym, aby matura została zdana jak najlepiej, pomyśl o skorzystaniu z pomocy. Najkorzystniejsza propozycja to zapisanie się na specjalne kursy przygotowujące do matury, podczas których można kompleksowo przygotować się do tego ważnego egzaminu!

1000 Znaków do wykorzystania