Korony porcelanowe na Żoliborzu – czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Wydawać by się mogło, że idealnie białe i równe zęby, zarezerwowane są tylko dla gwiazd i celebrytów. Nic bardziej mylnego, obecnie przy zainwestowaniu w korony porcelanowe, każdy może mieć naturalny i olśniewający uśmiech. Liczne zaniedbania, choroby i nieszczęśliwe wypadki sprawiają, że z powodu naszego uzębienia popadamy w kompleksy. Można jednak temu zaradzić.

Odbudowa zęba to usługa szeroko dostępna, dlatego jeśli interesuje nas chociażby korona porcelanowa Żoliborz i inne dzielnice Warszawy, wyjdą nam naprzeciw z wieloma ofertami. Naszym zadaniem, będzie tylko wybór odpowiedniej dla nas oraz najatrakcyjniejszej cenowo.

Korony dentystyczne – co to takiego?

Nasze zęby składają się zawsze z korzeni oraz koron, które jawią się jako ta część, którą najbardziej widać. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie ona najczęściej się niszczy. Wówczas, możemy zdecydować się na wszczepienie korony zębowej, czyli innymi słowy – sztucznego zęba. Chociaż do produkcji koron wykorzystuje się wiele różnych materiałów, jako te najpopularniejsze jawią się korony porcelanowe. Pozwalają one uzyskać bardzo naturalny efekt estetyczny, dzięki odpowiedniemu dopasowaniu kształtu oraz koloru.

Pacjenci mogą zdecydować się chociażby na korony pełnoceramiczne z porcelany, które w największej liczbie przypadków, umieszcza się na zębach przednich. Wariantem są też korony na metalu – tańsze, jednak wymagają oszlifowania naturalnego zęba. Rzadziej stosowane są te na złocie lub ceramice, ponieważ ich cena jest dość wysoka.

Niezależnie od naszej decyzji musimy pamiętać o tym, że jest to zabieg, który powinien wykonywać wykwalifikowany i doświadczony specjalista. Szczególnie dlatego, że całość ma na celu poprawić względy estetyczne.

Korony porcelanowe – dla kogo?

Wszędzie, zatem także w Warszawie korony porcelanowe zakłada się tym, u których występują ubytki zębowe, lub też w wypadku poważnych uszkodzeń zębów. Jest to także metoda leczenia tych pacjentów, którzy posiadają wrodzony brak szkliwa. Co więcej, istnieje możliwość założenia korony na naturalny korzeń, ale też na implant. W pierwszym przypadku, koniecznością jest leczenie endodontyczne (przy tzw. leczeniu kanałowym cena nie powinna być bardzo wysoka), gdyż wymaga się tego, aby ząb był martwy.

Kolejno, dochodzi do jego przypiłowania w taki sposób, aby umożliwić umieszczenie na nim korony. Jest to metoda, którą stosuje się też przy leczeniu ortodontycznym, ponieważ już przy poprawie zaledwie kilku zębów, zachodzi szansa kompletnego wyeliminowania wady zgryzu.

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek przeciwwskazania, jawi się tutaj jedno główne – bardzo zły stan zęba. Jeżeli nad naszym dziąsłem nie zaobserwuje się nawet fragmentu zęba o wielkości w okolicach 2-3 milimetrów, nie można wykonać korony zębowej. W wypadku zaawansowanej próchnicy natomiast, cały proces leczenie może być utrudniony i stosunkowo wydłużony. Dzieje się tak, gdyż zachodzi konieczność wydłużenia klinicznej korony zęba. Dopiero później (po kilku miesiącach) istnieje możliwość wykonania porcelanowej korony.

Korona zębowa – kiedy się na nią zdecydować?

O czym należy powiedzieć, korony zębowe wykonuje się przy leczeniu implantologicznym, kiedy zachodzi potrzeba naprawy złamanego zęba, bądź gdy ubytki są bardzo duże. To także działanie, które wspiera zabezpieczenie zęba stałego przed złamaniem oraz pomaga w ukryciu zniekształcenia i przebarwienia zębów. Z pewnością warto postawić na zabieg tego typu, gdyż efektem finalnym jest zdecydowana poprawa wyglądu naszego uzębienia.