Za kradzieże z włamaniem do samochodów odpowiedzą dwaj mieszkańcy powiatu chełmskiego. Ich łupem padły przedmioty znalezione w tych pojazdach. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Obaj usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali 17-latka z gminy Chełm i 20-latka z gminy Wierzbica. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że włamali się dwukrotnie do zaparkowanych na osiedlu Słoneczne w Chełmie samochodów. Skradli stamtąd skrzynie basowe, papierosy elektroniczne, telefon komórkowy, instalację gazową i dokumenty.

Pokrzywdzeni ich przestępczym procederem oszacowali łączną wartość strat na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia.

Mężczyźni zniszczyli też dowód rejestracyjny na motocykl i uszkodzili prawo jazdy, które  zabrali z jednego z pojazdów. Wczoraj zostały im przedstawione zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.