Miejsce na podium w XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym zajęła mł. asp. Iwona Panas z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Zawody rozgrywane były na jeziorze Kierskim, a ich organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Tegoroczna edycja zawodów jest uczczeniem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Na jeziorze Kierskim w Poznaniu rozegrane zostały XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym ujęte w harmonogramie wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w Policji na rok 2019. Zawody odbywały się w ramach 13 Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym.

Zawodnicy rywalizujący na dystansie 3000 metrów mieli do pokonania bez użycia pianek dwie pętle wyznaczone przez sędziów na wodach jeziora czterema bojami. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała uczestników konkursu. Niska temperatura, dość silny wiatr i przelotne opady deszczu utrudniały nawigację i rywalizację. Jednak wszyscy startujący, zarówno na krótszych jak i najdłuższym dystansie, osiągnęli linię mety.

Wśród 78 zawodników na dystansie 3000 metrów  na linii startu stanęła mł. asp. Iwona Panas reprezentująca Komendę Miejską Policji w Chełmie. Funkcjonariuszka chełmskiej komendy w klasyfikacji generalnej zajęła 2 miejsce w Grand Prix Wielkopolski Pucharu Masters kat. kobiet B, tym samym uzyskując wysokie 3 miejsce w XVII Międzynarodowych Mistrzostw Policji w Pływaniu Długodystansowym. Jest to kolejny w ostatnim czasie sukces sportowy pasjonującej się na co dzień triathlonem policjantki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.