Dwóch mieszkańców powiatu chełmskiego zostało oszukanych podczas internetowych zakupów. Obaj zainteresowali się tą samą ofertą sprzedaży konsoli do gier. Po wpłacie pieniędzy nie otrzymali zakupionego sprzętu, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tych spraw i apelują o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach.

Wczoraj do chełmskiej komendy wpłynęły dwa zawiadomienia o oszustwie. Jak się okazało dwaj mieszkańcy powiatu chełmskiego w połowie kwietnia zainteresowali się tą samą ofertą sprzedaży na jednym z portali internetowych konsoli do gier. W tej sprawie pozostawali w kontakcie ze sprzedającym. Wpłacili też pieniądze w kwocie 160 i 325 złotych na wskazany rachunek bankowy. Pomimo tego do chwili zgłoszenia nie otrzymali zakupionego sprzętu, a kontakt z tą osobą się urwał.

   Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się odnośnie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujące nas przedmioty. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym. Uważajmy też na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny.