Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chełm

5 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbyły się Powiatowe eliminacje Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ”. Ogólnopolski masowy turniej o „Złotą Wieże” jest jednym z najstarszych szachowych turniejów w Polsce i Europie. Wielu zawodników startujących kiedyś w turnieju w latach późniejszych znanych było na krajowych i międzynarodowych szachownicach.

Organizatorami eliminacji byli: Starosta Chełmski, Wójt Gminy Leśniowice, Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach, Szkoła Podstawowa w Leśniowicach oraz Klub Sportowy „Astra” Leśniowice. W turnieju udział wzięły 4 osobowe reprezentacje z:  Dorohuska, Leśniowic i Wojsławic.

W wyniku rywalizacji przy szachownicach turniej wygrał Klub Sportowy „Astra” Leśniowice w składzie: Jarosław Smalej, Karolina Radecka, Oliwia Prucnal i Natalia Oszust,

II miejsce wywalczyła drużyna z Dorohuska

natomiast III miejsce UKS Arka Wojsławice.

Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczała Pani Joanna Jabłońska Wójt Gminy Leśniowice, która podziękowała zawodnikom za udział w turnieju. Nagrody rzeczowe ufundował Starosta Chełmski, natomiast puchary i dyplomy Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach.

Klub „Astra” Leśniowice będzie reprezentował nasz Powiat w Finale Wojewódzkim 61 Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego LZS o "Złotą Wieżę 2019" który odbędzie się 12 maja w Miłocinie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia naszej drużynie na eliminacjach wojewódzkich.