Mieszkaniec Chełma wystawił do sprzedaży telefon komórkowy na popularnym serwisie internetowym. Szybko otrzymał informację, że ktoś kupił urządzenie i przysłał link do weryfikacji płatności. Pokrzywdzony skorzystał z niego logując się do bankowości mobilnej. To pozwoliło oszustom na wypłatę pieniędzy z kont, do których miał dostęp. Apelujemy o zachowanie ostrożności przy internetowych transakcjach.

Wczoraj do dyżurnego komendy zgłosił się 38-letni chełmianin, który został oszukany przy internetowej sprzedaży. Z jego relacji wynikało, że wystawił na serwisie internetowym do sprzedaży telefon komórkowy. Niedługo po tym otrzymał informację, że ktoś nabył urządzenie i przysłał link do weryfikacji płatności. Mężczyzna skorzystał z niego logując się do bankowości mobilnej. To dało oszustom możliwość przejęcia konta i wykonania nieautoryzowanych transakcji. Z rachunków, do których miał dostęp, wypłacone zostało ponad 3 tysiące złotych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy wszelkich internetowych transakcjach. Pamiętajmy, aby nie korzystać z przysyłanych linków do rzekomych płatności. Logując się do bankowości mobilnej wybierajmy tylko autoryzowaną stronę banku.

komisarz Ewa Czyż