Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali 25-latka, który w wynajmowanym mieszkaniu posiadał marihuanę i mefedron. Zabezpieczona ilość suszu wystarczyłaby na przygotowanie 400 dilerskich porcji. Wczoraj sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Zgodnie z przepisami czyn ten jest zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w czwartek na terenie jednej z miejscowości w gminie Chełm. Policjanci przypuszczali, ze wynajmujący tam mieszkanie 25-latek może posiadać narkotyki. W czasie zatrzymania przebywał poza domem. Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów.

Funkcjonariusze przeszukali miejsce jego zamieszkania. Znaleźli tam i zabezpieczyli marihuanę w ilości pozwalającej na przygotowanie 400 dilerskich porcji oraz niewielkie ilości mefedronu. Ich uwadze nie umknął również młynek służący do przerobu środków odurzających.

Wczoraj prokuratura przychyliła się do wniosku policjantów o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego dla 25-latka. Następnie mężczyzna został doprowadzony do sądu, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

komisarz Ewa Czyż