W przyszłym tygodniu rozpocznie się protest środowisk rolniczych w miejscowości Okopy na drodze krajowej numer 12 prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku. Protest został zgłoszony i będzie prowadzony od dnia 2 lutego od godziny 10.30 do dnia 3 lutego do północy. W tym czasie ruch samochodów ciężarowych zostanie całkowicie wstrzymany. Przewoźników udających się do Ukrainy lub wyjeżdżających z Ukrainy przez Dorohusk prosimy o wybieranie innych przejść granicznych.

W przyszłym tygodniu w czwartek 2 lutego o godzinie 10.30 w miejscowości Okopy w gminie Dorohusk rozpocznie się protest środowisk rolniczych. Zgromadzenie zostało zgłoszone przez organizatorów. Planowane jest do dnia 3 lutego 2023 roku do północy.

Na czas protestu całkowicie wstrzymany zostanie przejazd samochodów ciężarowych  na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 12 (prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku) z drogą wojewódzką numer 816. (Hrubieszów-Włodawa).

Ruch samochodów osobowych będzie odbywał się normalnie, jednakże kierujący muszą liczyć się z mogącymi wystąpić utrudnieniami.

Kierowców samochodów ciężarowych udających się do Ukrainy bądź też wyjeżdżających z Ukrainy prosimy o kierowanie się na inne przejścia graniczne.

Przez cały czas protestu będziemy czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących. Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w tym czasie oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Przygotowując się do podróży powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu.

komisarz Ewa Czyż